Енергетична незалежність  – одна зі складових нашої повної перемоги над агресором – Живицький

Влада | 15:00, 16.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Як обійтись без газу і вугілля та запровадити інноваційні технології у різних галузях: над цим в Сумській ОВА працюють вже кілька місяців.

Очільник області повідомив, що минулого тижня зустрічався на спільній нараді з керівництвом Інституту фізики Національної академії наук.

“Громіздкі ТЕЦ з застарілим обладнанням та технологіями, давно не відповідають сучасним потребам. Під час повномасштабного вторгнення ми зрозуміли, наскільки вони вразливі та немобільні. Перспектива – це гібридні енергетичні системи на базі малих модульних реакторів і відновлюваних джерел енергії. Високотемпературний  реактор працює на спеціальному капсульованому паливі, яке забезпечує безпечну роботу реактора протягом 20 років. У якості альтеративних джерел енергії застосовуються енергія сонця, вітра тощо”, – зазначив голова ОВА.

Зокрема лідируючі позиції у цьому питанні займає Канада, де вже чотири роки тому затвердили «дорожню карту» розробки ММР, розробивши майже 100 проєктів їх впровадження в галузях промисловості.

“В рамках ухваленої Стратегії з відновлення та розвитку економіки Сумської області, роглядаємо таку можливість і для нас. Також обговорили інші інноваційні проєкти, які можуть бути реалізовані на Сумщині. Це і відновлення стволів артилерійських систем, виробництво медичного обладнання, знезараження зерна. Наразі напрацьовуємо пакетні пропозиції для іноземних інвесторів. Потужна наукова і виробнича база є, є тестові технології”, – повідомив Дмитро Живицький.

Також голова Сумської ОВА додав, що за умови залучення інвестицій, Сумщина може стати пілотним регіоном по впровадженню цілого ряду інновацій, спрямованих на зміцнення і розвиток економіки.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: