Експерти Всесвітнього фонду природи працювали на Конотопщині

Екологія | 10:45, 27.10.2019
 Поділитися

Поділитися в

Експерти Всесвітнього фонду природи  зустрілися з очільниками Конотопської райдержадміністрації, районної ради та оцінили стан річки Куколка.

Основними напрямками, у яких працює WWF (http://wwf.ua/about_wwf/ua_team2/), це — охорона лісів, прісноводних водойм, морів та океанів, збереження видів флори та фауни, мінімізація використання токсичних речовин, зміна клімату тощо. Тому, під час зустрічі в райдержадміністрації, обговорено ряд питань, що стосувались природокористування в Конотопському районі.

Основна увага була приділена охороні річці Куколка, що протікає в межах Конотопського району, у зв’язку зі змінами клімату та антропогенним впливом.

Представники WWF Василь КОСТЮШИН, Ольга ДЕНИЩИК, Ірина КОСТЕНКО обговорили з головою Конотопської райдержадміністрації Миколою ГОРБЕНКОМ, головою районної ради Анатолієм БОЯРЧУКОМ та начальником Конотопського міжрайонного управління водного господарства Віктором ОМЕЛЬЧЕНКОМ основні аспекти екологічного стану Куколки.

Потім експерти вирушили вздовж річки: від витоків між селами Карабутове та Шевченкове до Таранського, де річка впадає в Сейм.

Вони оглянули гідротехнічні споруди, що слугують регуляторами стоку води, а також торфовища біля с. Вирівка, що були порушені внаслідок пожеж. Оцінили також заходи, що останні два роки запроваджуються в рамках реконструкції річки.

Як зазначили представники Всесвітнього фонду природи, мета робочого візиту – вивчення місцевості та оцінка потенційних територій для реалізації природоохоронних проектів із залученням міжнародних донорів. Очільники Конотопського району висловили готовність підтримати проекти, котрі ініціюватиме Всесвітній фонд природи.

Ці проекти передбачають комплекс заходів, спрямованих на раціональне використання природних ресурсів, відновлення природного току води в річці, заохочення підприємств та організацій до екологізації виробництва, також буде передбачено освітні і тренінгові програми. Є перспективи щодо облаштування берегів річок в межах населених пунктів та розвиток туристичних маршрутів.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: