Економне користування бойлером: як заощаджувати

Суспільство | 12:25, 21.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Настають холоди, і всі ми згадуємо, скільки проблем спричиняють перебої централізованого постачання гарячої води. Осіннім must-have для мешканців багатоквартирних будинків часто стає електричний водонагрівач. Утім, після встановлення бойлеру багато хто замислюється: як нагрівати воду без величезних витрат на електроенергію? Деякі поради для тих, хто вже придбав нагрівач води або планує зробити це, ми дамо у цій статті.

Як працює бойлер

Щоб зрозуміти основи економної експлуатації пристрою, треба розглянути схему його побудови. По суті, це велика ємність, оснащена засобами теплоізоляції та ТЕНом (електронагрівачем трубчастого типу). Конструкція містить вбудований терморегулятор, завдяки якому встановлюється потрібний рівень нагріву води. Розглянемо три основні моменти, що допоможуть використовувати бойлер економно.

Правильне розміщення та монтаж

Розташування бойлера впливає на обсяги споживаної енергії, тому встановлювати його має спеціаліст, а процес має відповідати інструкціям виробника. Також бойлери мають встановлюватися якомога ближче до основної точки споживання гарячої води. Зазвичай, це ванна кімната, але це індивідуальне питання.

Вибір температури нагрівання

Для економії електроенергії потрібно обирати температуру нагріву свідомо. Бойлери зазвичай можуть нагрівати воду до 70–80 градусів за Цельсієм, але не завжди потрібна такі показники. Варто прослідкувати, який мінімальний рівень нагрівання вас влаштовує, і зупинитися на ньому. Чим нижче обраний градус, тим швидше ТЕН здійснить нагрівання, а отже, електричної енергії для цього потрібно буде менше.

Навіть у «сплячому» режимі обрана температура впливає на споживання енергії. Оптимальним варіантом фахівці вважають приблизно 50 градусів за Цельсієм. Утім, є рекомендація вмикати бойлер на максимальний режим нагрівання приблизно раз на тиждень, аби бактерії, яким комфортно у вологому середовищі, гинули.

Вчасна очистка ТЕНа

Цілком природньо, що на внутрішній поверхні нагрівального пристрою, на магнієвому аноді та на ТЕНі будуть накопичуватися солі та вапняні шари. Впливає це не лише на якість води та тривалість справності приладу, але й на майбутні рахунки за комунальні послуги. Коли у бойлері є забруднення, частина енергії йде на нагрівання не води, а нальоту, а тривала відсутність очистки взагалі призводить до руйнування водонагрівача.

Сподіваємось, що стаття стане вам у пригоді та допоможе заощаджувати. Поділимося цікавим фактом – у багатьох країнах Європи бойлери використовуються як повна заміна централізованому опаленню. Прилад простий у використанні та безпечний, і сподіваємось, що також він буде для вас максимально економним.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: