Дотримання карантинну контролюватимуть через спеціальний мобільний додаток

 Поділитися

Поділитися в

Під час щоденного брифінгу щодо ситуації поширення коронавірусної інфекції на Сумщині начальниця юридичного відділу облдержадміністрації Світлана Калайдова повідомила про особливості використання мобільного додатку «Дій вдома», який створено для запобігання поширеннюCOVID-19  в Україні шляхом здійснення моніторингу за дотриманням режиму самоізоляції громадянами, які обов’язково повинні його дотримуватися.

Згідно з постановою Кабінету міністрів, такими особами є: особи, які повернулися з країн, де зафіксовано спалах COVID-19; контактували з хворими; хворіють на COVID-19 та перебувають на домашньому лікуванні або мають симптоми інфекції.

За допомогою відповідного мобільного додатку особа має зареєструватися у місці проходження ізоляції. Кілька разів на день людині надходитимуть сповіщення про необхідність завантажити підтвердження перебування вдома (FaceID, селфі та разове зняття геолокації). Фото перевірятимуть на достовірність за допомогою штучного інтелекту.

Для тих, у кого немає смартфонів, буде сформована команда, невеликий колл-центр, який буде у телефонному режимі цікавитися станом здоров’я та дізнаватися про потреби. Саме таким чином буде здійснюватися контроль.

У разі порушення режиму карантину, а невикористання додатку фактично буде порушенням режиму карантину, будуть застосовані штрафні санкції (від 17 тис. грн. до 34 тис. грн.)

Наступні функції додатку «Дій вдома» будуть передбачати (якщо додаток буде ефективним) можливості замовлення доставки продуктів і ліків додому.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: