ДОНОРСЬКИЙ РУХ У КОНОТОПІ: сьогодення, розвиток, перспективи

 Поділитися

Поділитися в

Останнім часом про донорство у нашому місті почали багато говорити, цікавитись, долучатися до цього руху все більше і більше містян, про що свідчать їхні сторіз та публікації у соцмережах.

Конотопці впевнено поширюють культуру донорства у нашому місті. Щодня кількість донорів, за інформацією Biopharma Plasma Конотоп, неупинно росте. Серед донорів компонентів крові є і ті, хто став волонтером, активним прихильником донорського руху, інформаційним донором, публічно популяризуючи здачу компонентів крові, в тому числі і власним прикладом, розвінчуючи міфи та стереотипи, демонструючи переваги цієї благородної справи.

Кожен донор – як дорогоцінна перлина

Компанія Biopharma, яка представлена у Конотопі Сумським обласним Центром Служби Крові (плазмацентром), що знаходиться по проспекту Червоної Калини, 11, дуже цінує та поважає кожного донора.

І як підтвердження тому – цього місяця особисто подякувати та висловити свою повагу активним учасникам донорського руху завітав заступник президента компанії Biopharma Костянтина Єфименка з питань комунікації – Олексій Денисенко.

У ході цієї насиченої зустрічі пан Олексій приділив увагу наступним питанням:

– презентував лідерам громадських думок з числа донорів напрацювання, плани, соціальну місію та успішні проекти компанії Biopharma;

– поділився шляхом, який  Biopharma пройшла разом з усіма донорами до семи сучасних, взірцевих не лише в Україні, й у світі, плазмацентрів;

– розповів про сучасні тенденції, особливості в лікуванні інфекції Covid-19, розробки світової медицини в цьому напрямку, без перебільшення перша серед яких – це продукт імуноглобуліну компанії Biopharma.

Чим займається BIOPHARMA

Завдяки такому візиту конотопці зайвий раз переконалися, що нам, українцям, є чим пишатися. Адже  українська Biopharma у нашій державі стрімко розвиває сучасну, реформовану та реанімовану службу крові, будує заводи та наукові лабораторії, аналогів яким немає в усій Східній Європі.

Але найголовніша мета, заради якої ми разом йдемо цим шляхом – порятунок людських життів! А це все не було б можливим та так і залишалося б примарною утопією без свідомих українців, без добрих сердець, без найменшої участі кожного донора у цій почесній та вкрай необхідній місії. В часи, коли людство освоює космос та залишає зразки для свого подальшого розмноження на Місяці, без людської крові та її компонентів ми до сьогодні не можемо врятувати один одного тут, на Землі. Тільки від людини до людини, від українця до українця живильна кров зцілює організми, а ліки, виготовлені на основі її компонентів здатні допомогти подолати найпідступніші недуги.

Куди йде Ваша донорська плазма крові ?

За призначенням лікаря плазму переливають пацієнту.

– Наприклад, у випадках, коли в його крові одночасно відсутні речовини, що сприяють згортанню крові (при значній втраті крові чи опіках);

– при хворобах печінки;

– при лікуванні шокового стану, … .

Із плазми крові виготовляють життєвонеобхідні ліки: альбуміни та імуноглобуліни.

АЛЬБУМІНИ застосовуються у випадках :

– травматичного, операційного, токсичного шоку;

– при опіках, які супроводжуються дегідратацією та згущеністю крові;

– при гострій крововтраті;

– при гнійно-септичних захворюваннях;

– захворюваннях печінки, які супроводжуються порушенням синтезу альбуміну; – порушеннях роботи нирок(нефрити, нефротичний синдром).

 ІМУНОГЛОБУЛІНИ застосовуються у випадках:

– вродженого та набутого імунодефіциту;

– тяжких форм бактеріально-токсичної та вірусної інфекції (в тому числі Covid-19) ;

– терапії післяопераційних ускладнень, які супроводжуються бактеріємією та септичним станом;

– профілактики тяжких та небезпечних інфекційних захворювань: кліщового енцефаліту, вірусного гепатиту В, та інших;

– ліквідації проблем, пов’язаних з резус-несумісністю (наприклад, в 10% жінок виникає резус конфлікт з плодом, коли організм матері сприймає вагітність як антиген і починає виробляти на нього антитіла, фактично атакуючий його як щось вороже. Допомогти жінці народити здорову дитину може обов’язкове лікування антирезусним імуноглобуліном);

– лікування гемофілії (спадкове порушення згортання крові, приблизно 2500 пацієнтів в Україні);

– гострих крововтрат (травми, операції);

– великого переліку онкозахворювань;

– орфанних (дуже рідкісних) захворювань;

– численних аутоімунних, неврологічних, онкогематологічних захворювань;

– хвороби Альцгеймера;

– розсіяного склерозу, …. .

   

Чи можна обійтися без плазми у сучасній медицині?

Всі ці ліки єдиного свого роду в Україні та Східній Європі виробника – української компанії Biopharma – можна придбати в аптеках лише за рецептом лікаря та використовувати виключно у стаціонарних відділеннях лікарень.

На сьогодні у світі не існує синтетичного замінника плазми крові, а тому без донорів, без здачі ними крові та її компонентів, без свідомості людей на світову медичну галузь у лікуванні численних хвороб та оперативному втручанні може чекати колапс. Особливо це стосується України, де потреба донорської крові та її компонентів у державі забезпечена лише на 25% (у 6 разів знизилась наявність донорської сировини з часів незалежності України). Варто зазначити, що спеціалізованих державних плазмацентрів у нашій країні немає і ніколи не було. А тому 7 центрів Biopharma Plasma в Україні – це ті опорні кити, на яких сьогодні тримається вся служба крові в країні.

 

Тож чи варто ставати на шлях донора?

Питання риторичне, але яке, безумовно, має відповідь “ТАК”.

Давній, але такий пророчий вислів “ми з вами однієї крові” як ніколи актуальний сьогодні в прямому сенсі. Тож донорський рух приречений на розвиток. Бо донорство в усі часи було почесним, гордісним, життєвонеобхідним.

І треба віддати належне та подякувати кожному українцю, зокрема кожному донору Biopharma Plasma Конотоп, кожному мешканцю міста Конотоп, сіл та сусідніх районів, кожному, хто своїм словом і ділом допомагає поширитись добру, а відтак – врятувати тих, хто в ці хвилини так чекає на нашу небайдужість у лікарняних палатах. Спасибі, дорогі донори!

Разом нам під силу все – заради щасливого сьогодні та успішного завтра мільйонів українців! Бо запорука успіху та жаги до життя – це міцне здоров’я і шанс на одужання.  Тож бажаємо кожному козацького здоров’я та свідомого кроку на шлях донора.

А компанія Boiopharma, яка турбується про здоров’я нації,  не втомлюється любити та радувати кожного донора, вдосконалюватися заради комфорту кожного з нас!

Детальніше про комплексне безкоштовне обстеження донорів, переваги  процедури плазмоферезу, послуги центру, підготовку до донації тощо кожен може дізнатися на сайті https://sumydonor.com/ та на сторінках Biopharma Plasma Конотоп у соцмережах фейсбук та інстаграм.

https://www.facebook.com/biopharmaplasmakonotop/about/?ref=page_internal

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: