Донори, зупинка неможлива!

Суспільство | 13:04, 7.04.2020
 Поділитися

Поділитися в

Від вашої небайдужості, здоровя, готовності будь-якої хвилини прийти на допомогу, залежить життя сотень тисяч українців.

 

Карантин, здається, заморозив усе життя в країні. Відпочивають школярі і студенти, працівники багатьох підприємств та організацій, як великих так і зовсім маленьких, чимало людей працюють дистанційно, зазвичай з дому. Але є сфери, в яких зупинка неможлива і одна з них – донорство компонентів крові.

Переливання потрібні кожного дня!

Незважаючи на карантин, в пологових будинках народжуються діти. В онкологічних відділеннях проходять хіміотерапію дорослі і малі пацієнти, хворі на рак. В лікарні надходять жертви ДТП та нещасних випадків, а також пацієнти, яким необхідні термінові операції.  Всі вони майже щодня потребують або можуть потребувати переливань компонентів крові. Від цього безпосередньо залежить їх життя – і значить, вони будь-що повинні отримати кров.

Відсутність ліків є смертельним вироком

Окрім безпосередніх переливань, плазма крові використовується  для виробництва ліків, які життєво важливі для пацієнтів з вродженими захворюваннями, такими як гемофілія. При цих хворобах не згортається кров і будь-яке пошкодження може стати причиною смертельної кровотечі.  Саме препарати, виготовлені з плазми крові, дають таким пацієнтам жити звичайним повноцінним життям, а відсутність ліків є смертельним вироком – тому їх виробництво не може зупинятися за будь-яких обставин.

Кожен донор – на вагу золота!

Саме тому Сумський обласний центр служби крові та його відділення у  Конотопі та Шостці продовжують працювати. І закликають донорів не залишатися байдужими до чужої біди і не боятися: адже для безпеки донорів тут вживається максимум заходів. А їх допомога потрібна, як ніколи! Адже зараз – сезон вірусних захворювань, з-за карантину багато людей залишається вдома з дітьми або від’їжджає в села, на дачі, виникають труднощі з міським транспортом… В таких умовах кожен донор – на вагу золота: місце тих, хто вибув з процесу регулярних донацій, не повинно залишатися пустим.

Здай плазму і отримай грошову винагороду!

Ніхто з нас не знає, кому завтра знадобиться допомога донорів – тому потрібно ділитися своєю кров’ю сьогодні і зараз, якщо є така можливість. Це – обов’язок свідомого громадянина,  а також можливість безкоштовно пройти обстеження на небезпечні інфекції  на найсучаснішій апаратурі – бо ж донорів обстежують на ВІЛ, сифіліс, гепатити В і С. Окрім того, за здачу компонентів крові у СОЦСК та його відділеннях передбачена підвищена грошова компенсація – близько 300 гривень. Враховуючи, що плазму можна здавати кожні два тижні, виходить непогана прибавка до особистого чи сімейного бюджету – що вкрай актуально зараз, коли багато працівників вимушено знаходяться у відпустках за свій рахунок і до кінця карантину не матимуть грошових надходжень. До того ж, отримана компенсація потрібна донору на обід, на транспорт, на відновлення після донації тощо.

Безпека – головний пріоритет!

Безпека донорів і реципієнтів завжди була пріоритетом у роботі СОЦСК. Саме для цього у центрі та його відділеннях використовуються тільки одноразові системи забору крові та розхідні матеріали. Всі вони розпаковуються при донорах. Персонал центру використовує маски та захисні окуляри, рукавички, засоби для дезінфекції рук. У зв’язку з карантином заходи безпеки було ще більш посилено: на вході донора зустрічає лікар, який вимірює йому температуру та збирає анамнез щодо  перебування за кордоном та контактів.  Якщо донор не має симптомів захворювання, температури вище 37 градусів та небажаних контактів, його допускають в приміщення центру, де він здає клінічний аналіз крові на найсучаснішій апаратурі, проходить огляд лікаря, п’є солодкий чай із печивом і врешті направляється на донацію.

У приміщеннях центру крові нанесено розмітку і працівники ретельно слідкують, щоб  донори дотримувались безпечної дистанції, проводиться постійна дезінфекція всіх поверхонь. Таким чином, зараження в приміщенні центру крові виключено – більше того, здавши компоненти крові, ви можете бути впевненим у власному здоров’ї. А ще – у тому, що десь на світі є людина, яка живе завдяки вам. Це дуже багато значить!

Чекаємо Вас на донацію за адресою: м.Конотоп, проспект Червоної Калини, 11

Працюємо у будні дні з 8.00 до 16.00. Телефон: 050 406 91 70

 

УВАГА! Донори отримують два законні оплачувані вихідні. При собі мати паспорт та ідентифікаційний код, витяг про місце реєстрації до ID-паспорту

Перед донацією – обовязкове дотримання дієти! Протягом 3-х днів не можна вживати анальгетики та аспірин, 2-х днів – алкогольні напої, добу – жирну, смажену, копчену їжу, молочні продукти, яйця.

Вживайте підвищену кількість рідини, крім кави і газованих напоїв.

За одну годину до процедури утримуйтесь від куріння

Дотримуйтесь правил поведінки у звязку із карантином, зокрема маскового режиму тощо

КОНОТОПЧАНИ, будьте здорові, і приєднуйтесь

до порятунку людських життів!

 

Фото з архіву СОЦСК (2019рік)

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: