Документи радянського періоду тепер відкриті: як мешканцям Сумщини отримати інформацію про репресованих родичів чи дізнатись маловідомі факти з історії краю?

Суспільство | 15:05, 30.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

Управління СБ України в Сумській області  повідомляє, що архівний підрозділ Управління продовжує надавати мешканцям регіону та держави необхідну інформацію.

Служба безпеки нагадує, що з 2015 року всі документи радянського періоду є відкритими.

Відтак, історики, науковці, журналісти можуть скористатись унікальною можливістю дізнатись про маловідомі або ж трагічні факти з життя земляків, історії краю.

Також в архівному підрозділі УСБУ в Сумській області громадяни можуть отримати інформацію щодо родичів, репресованих тоталітарним режимом у радянський період.

У разі відсутності необхідної інформації безпосередньо в архіві регіонального органу, його співробітники допоможуть встановити місце перебування документа і за можливості нададуть доступ до нього.

Як отримати інформацію?

Необхідно написати запит (електронний або звичайний лист).

Звичайний – на поштову адресу: Управління Служби безпеки України в Сумській області, вул. Герасима Кондратьєва, 32, м. Суми, 40000; електронний – на usbu_sum@ssu.gov.ua.

Форма запиту довільна, але є декілька важливих уточнень:

запит пишеться на імʼя начальника УСБУ в Сумській області Едуарда Федорова;

необхідно вказати свої контактні дані: прізвище та ім’я, адресу, номер телефону, e-mail.

слід зазначати відомості про людину, яку ви шукаєте: дату та місце народження; місце проживання на момент арешту; злочини, у яких звинувачували тощо.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: