До уваги конотопчан! Судові повістки, повідомлення та виклики тепер надходитимуть на месенджери

Офіційно, Феміда | 13:08, 3.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

Судові повістки, повідомлення та виклики тепер надходитимуть і на електронні месенджери. Відповідний порядок затверджено наказом Державної судової адміністрації України від 23 січня 2023 року № 28. Таку новину повідомляє Сумський обласний адміністративний суд.

Згідно з порядком, повістки за заявою учасника судового процесу першочергово надсилатимуться на месенджер. У випадку, коли мобільний телефон абонента не «прив’язаний» до месенджеру, повістки як і раніше надходитимуть у формі SMS-повідомлень.

Наразі, державним підприємством «Інформаційні судові системи» завершується розробка сервісу щодо автоматичного надсилання судами повісток на один із найпоширеніших месенджерів – Viber. Впровадити сервіс заплановано не пізніше 10 лютого цього року.

Сервіс забезпечуватиме економію коштів судів в сумі понад 6 млн. грн. на рік, оскільки вартість однієї надісланої судової повістки за допомогою месенджеру (Viber) втричі дешевша за вартість однієї надісланої судової повістки у вигляді SMS-повідомлення.

Месенджер, аналогічно SMS-повідомленням, забезпечуватиме доставку текстових повідомлень на номери мобільних телефонів учасників справи, що цілком відповідає нормам процесуального законодавства в частині можливості повідомлення учасників судового процесу через інші засоби зв’язку (зокрема мобільного), які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.

Дані, які підтверджуватимуть надсилання та доставку таких повідомлень на Viber, будуть надходити та зберігатися в автоматизованій системі документообігу суду (із запобіганням їх видалення чи коригування).

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: