До Конотопа з’їхалися науковці зі всієї України

Місто, Наука | 13:24, 19.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

16 вересня у Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського пройшов 2-й пленарний день ХХХ Міжнародної науково-дослідної конференції «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні», присвяченої 30-річчю проголошення Незалежності України.
Як зазначили організатори, ювілейний 30-й захід вони вирішили провести саме в містах козацької слави. Перший день (15 вересня) – у Ніжині, другий та третій (16-17 вересня) – у Конотопі , до цього 28-м конференцій проходили у м.Київ, 29-та – у м. Ніжин.
Родзинкою конференції є те, що в ній зібрані наукові дослідження козацької доби різних напрямів, а її результатом є випуск наукового збірника, що був подарований краєзнавчому музею.
Збірка матеріалів місить більше 80 наукових робіт, зокрема, включає і інформацію, пов’язану з містом Конотоп:
КОЗАЦЬКІ ЛЮЛЬКИ Капустіна Ірина Михайлівна (Конотоп), науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського;
НОВІ ДЖЕРЕЛА ПРО КОНОТОП ОСТАННЬОЇ ТРЕТИНИ ХVІІ–ХVІІІ ст. Мицик Юрій (Київ), доктор історичних наук, головний науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України;
ПЛАЩАНИЦЯ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХVІІІ ст. ІЗ СОРОКОСВЯТСЬКОЇ ЦЕРВИ МІСТА КОНОТОПА З КОЛЕКЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДНОГО ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА Тищенко Валентина (Київ), провідний науковий співробітник, Національного музею українського народного декоративного мистецтва;
ПАМ’ЯТКА САКРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА ІЗ ФОНДОВОЇ КОЛЕКЦІЇ МУЗЕЮ Несвідоміна Ніна (Конотоп), науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського;
НАПРЕСТОЛЬНЕ ЄВАНГЕЛІЄ – АПРАКОС 1707 р. З ФОНДОВОЇ КОЛЕКЦІЇ КОНОТОПСЬКОГО МІСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ ім. О.М. ЛАЗАРЕВСЬКОГО Акічев Шаміль (Конотоп), науковий співробітник Конотопського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського.
Виступи науковців були цікавими, змістовними та супроводжувалися показом нових археологічних знахідок та видань з козакознавчої тематики організацій-учасників.
Від ніжинців науковці Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського отримали книги, що розповідають про історичні події та видатних особистостей міста Ніжин, а ще ніжинський смаколик «Гурковинку» – оригінальну ікру з огірків, виготовлену за авторським рецептом, адже це місто здавна славиться своїми ніжинськими огірками.
Цього ж дня гості міста відвідали музей авіації, де на них, крім екскурсії, чекав справжній козацький куліш по-конотопськи, що готувався під відкритим небом у казані на вогні, адже куліш – традиційна українська страва, що «виникла» у середовищі козаків.
Сьогодні, 17 вересня, учасників конференції краєзнавчий музей зустрічав кавою та екскурсією. Були підведені підсумки науково-практичного заходу та окреслена співпраця на перспективу.
Надалі у науковців заплановано відвідини села Шаповалівка Конотопського району, місця, де українське козацтво разом з кримськотатарським військом здобуло найбільшу в історії перемогу на московією у Конотопській битві 1659 року.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: