До Дня партизанської слави на Шосткинщині вшанували пам’ять полеглих + ФОТО

Суспільство | 12:13, 27.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

23 вересня відбувся мітинг-реквієм на братських могилах поблизу села Остроушки. Традиційно участь у заході беруть представники влади, ветерани та просто небайдужі земляки. Всіх їх збирає пам’ять про скорботні сторінки історії краю, жертв Другої світової війни. Тут було розстріляно  та закатовано тисячі невинних людей, солдатів, партизанів, полонених, євреїв, циган.

Помічник народного депутата України Андрія Деркача, голова сумської обласної організації ПП «НАШ КРАЙ», депутат облради Валентин Добров висловив глибоку шану всім тим, хто пройшов війну, боровся проти німецько-фашистських загарбників. Він підкреслив, що ця трагічна сторінка з історії повинна бути викарбувана у пам’яті кожного українця. Також депутат передав слова вітання з Днем партизанської слави від Андрія Деркача.

Партизанський рух – це історія героїзму і жертовності наших батьків і дідів. Наш святий обов’язок – берегти пам’ять про мужність оборонців і визволителів рідної землі.

Голова Шосткинської громади Микола Нога звернувся до присутніх та подякував за те, що шанують та бережуть пам’ять про полеглих земляків.

Ця земля полита кров’ю. У 1941 році, коли фашисти наступали, по всіх берегах Десни була 293-я дивізія. Багато людей загинуло. У 1942, коли українці пішли в партизанські загони, чинили супротив фашизму, багато з них було закатовано. Зокрема, усі жителі села Білоусівка. Але українці не здавалися, не здаються і не здадуться!

Учасники вшанували пам’ять полеглих кожної з чотирьох братських могили. Як розповів староста Погребківського округу Михайло Линок, у першій поховано декілька тисяч військовополонених, партизан, підпільників, які проходили через німецьку комендатуру у Новгород-Сіверському. За архівними даними, там судили понад 100 тис. людей, близько 80 тисяч розстріляли та закатували.

Ще в одній братській могилі – останки 365 жителів с. Білоусівка (це було село в Хільчанському, нині Середина-Будському районі). Є захоронення, в якому спочивають 174 євреї, закатовані окупантами. В основному це були жінки, діти, люди похилого віку. Всі вони проживали в Новгороді-Сіверському. Фашисти підозрювали їх у зв’язках із партизанами.

Серед лісу впорядкований монумент, де поховано 40 білоусівських дівчат, яких розстріляли. Одна з комсомолок тоді дивом залишилася жива та потім розповіла про трагедію.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: