Діагностика, Дохід, Добра справа

Донорство | 11:00, 18.10.2017
 Поділитися

Поділитися в

Серед основних причин донорства – компенсація, користь для здоров’я і прагнення зробити світ кращим

В кожній людині, незалежно від її статі, окрім соціального статусу та світогляду, доброзичливості і наявності співчуття до оточуючих, є ще дещо гарне – в кількості 4-5 літрів. Це кров.

Суми – донорська столиця

Кров – стратегічний ресурс, один з головних механізмів порятунку людей, і він повинен бути загальнодоступним.

А в нашій країні на тисячу чоловік в середньому припадає 18 донацій (здач) компонентів крові – при тому, що в Європі, наприклад, середня кількість донацій – 40 на 1000 осіб населення, у США – 60-100.

Що приваблює людей у донорстві і чому це майже не працює в Україні? Виключенням є тільки місто Суми, яке по праву можна вважати донорською столицею світу. Тому що саме тут кількість донацій складає рекордні 160(!) на тисячу населення.

У Сумському обласному центрі служби крові постійно проходять акції з благодійної здачі крові/плазми, зокрема для маленьких пацієнтів відділення онкогематології обласної дитячої лікарні. Донори вважають це не тільки гуманним вчинком, а і проявом патріотизму, любові до своїх співвітчизників.

Донорство – один із кращих способів турботи про здоров’я

Піклуватися про своє здоров’я у нас все ще якось не прийнято на масовому рівні. Але надія є: зростає число людей, які для профілактики регулярно відвідують лікарів, дотримуються здорового способу життя та іншими способами дбають про збереження активності і довголіття.

Донорство – один із кращих способів турботи про здоров’я. Воно займає мінімум часу і при цьому приносить величезну користь всьому організму, який завжди потребує оновлення крові і її компонентів. Особливо актуально це для чоловіків. У жінок невелика кількість крові оновлюється щомісяця. У чоловіків же оновлення відбувається хіба що від кровопролиття в бійках.

В очікуванні наступного оновлення кров ганяється по колу, в ній збільшується кількість старих і слабких клітин. Коли у донорів беруть 650 мл плазми, повне відновлення складу крові відбувається протягом 3-4 днів. Але за ці дні організм отримує величезну користь. Вмикаються системи, що виробляють кров’яні клітини, лейкоцити, кров очищується і оновлюється.

Здача плазми або крові – це профілактика хвороб серця і судин, імунної системи, порушень травлення, роботи печінки і підшлункової залози. Це як курс прийому хороших БАДів – тільки безкоштовно. Більше того, при донорстві організм проходить своєрідне тренування на випадок можливої кровотечі. У критичній ситуації при великій втраті крові у донора більше шансів вижити, ніж у людини, яка не здавала кров.

Діагностика

А ще здача донорської крові / плазми – це безкоштовний клінічний аналіз крові і її тестування на різні захворювання. Ви ж не думаєте, що кров беруть у всіх підряд і відразу переливають комусь.

Спочатку робиться клінічний аналіз, щоб визначити, чи може людина в даний момент здавати кров. Потім під час забору крові або плазми у вас додатково беруть деяку її кількість на аналізи. Якщо, не дай Бог, ви підчепили десь СНІД, гепатит або сифіліс, то вам негайно зателефонують і порекомендують звернутися до лікаря.

У поліклініках здати такі аналізи можна, тільки висидівши пару годин в черзі разом з хворими людьми – та й точність їх не завжди виправдовує очікування. А у приватних медцентрах і лабораторіях, де краще обладнання і технології, такий комплекс аналізів обійдеться в чималеньку суму. Тут же ви отримуєте весь набір аналізів безкоштовно на додачу до інших приємних бонусів.

Гроші, вихідні та привід для гордості

З усіх бонусів, одержуваних донором, головний – почуття виконаного обов’язку. Незалежно від того, здаєте ви кров безкоштовно, за гроші або з інших міркувань, ви рятуєте життя. Здача крові/плазми – це акт громадянської відповідальності, співчуття і патріотизму.

І в цілому це дуже приємно – усвідомлювати, що ти ніби нічого особливого не зробив, але в той же час врятував людину. Можна навіть зберегти цей момент – і розмістити в соцмережах селфі в донорському кріслі – це як мінімум викликає інтерес і повагу.

Взагалі здача крові – чудовий привід пишатися собою, адже це добра справа точно зробить світ трішки кращим.

Але гроші – теж дуже важливий аргумент для нашої людини, особливо з урахуванням економічних обставин. А плазму можна здавати двічі на місяць. Ну і про користь для здоров’я не забуваємо …

Ще один плюс здачі крові – законні оплачувані вихідні. День кроводачі і ще один – у вигляді відгулу. Кожному донору після здачі крові дають довідку, і жоден роботодавець або викладач не може змусити вас вийти на роботу або на пари.

Хіба що другий вихідний можна приєднати до відпустки і таким чином продовжити літній відпочинок. Про вихідні дні донорам чітко сказано в трудовому законодавстві України. Ця норма стосується як благодійних донорів, так і тих, хто здає кров і плазму платно.

Поліціанти Патрульної поліції м.Суми – постійні благодійні донори. Вони не тільки організовують донорські дні, а й ведуть агітаційну роботу, розповідаючи про користь донорства.

Ну то що, Ви вже готові до донорства? Долучайтесь до порятунку людських життів!

Найближчим часом у Конотопі запрацює структурний підрозділ Сумського обласного центру служби крові – сучасний заклад європейського зразка.

Наразі запрошуємо до м.Шостка, вул.Знаменська, 6. Час прийому донорів: з 8.00 до 15.00. Телефон гарячої лінії: 050 307 80 94

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: