Держпраці заборонило конотопському «Теплогаранту» експлуатувати 90% котлів

 Поділитися

Поділитися в

Рівень підготовки конотопського КП «Теплогарант» до нового опалювального сезону перевірили фахівці Управління Держпраці у Сумській області.

За результатами планового контрольного заходу встановлено низку порушень вимог законодавства з охорони праці, які унеможливлюють надання суб’єктом господарювання послуг з опалення в місті Конотоп у повному обсязі.

Як наслідок – заборони на виконання робіт, а також експлуатації понад 90% теплових котлів підприємства. До адміністративної відповідальності притягнуто вісім посадових осіб КП «Теплогарант».

Про це управління Держпраці у Сумській області повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук.

Комунальне підприємство є основним постачальником опалення у місті Конотоп та забезпечує теплом близько 70% конотопчан.

Встановлені порушення з охорони праці безпосередньо впливають на здатність суб’єкта господарювання виконувати покладені державою на нього обов’язки.

По-перше, КП «Теплогарант» виконує роботи підвищеної небезпеки без наявності відповідних дозвільних документів.

Такими у суб’єкта господарювання, наприклад, є земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метрів або в зоні розташування підземних комунікацій, роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах) тощо.

Разом з цим підприємство не отримало дозвіл на експлуатацію котлів, підйомників, трансформаторної підстанції.

По-друге, суб’єктом господарювання не проведено експертне обстеження й позачергове технічне опосвідчення котлів після відпрацювання ними нормативного терміну устаткування підвищеної небезпеки. Не забезпечено випробування та вимірювання електроустановок згідно з вимогами і нормами правил. Не проведено випробувань ізолювальної частини штанги переносного заземлення.

Такі порушення вимог з охорони праці становлять загрозу життю та здоров’ю працівників і в ході виробничого процесу можуть стати причиною нещасного випадку.

Не менш вагомим порушення законодавства з питань охорони праці є незабезпеченість у повному обсязі працівників підприємства, які обслуговують електроустановки, засобами захисту відповідно до Норм комплектування засобами захисту.

Зважаючи на встановлені порушення вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки Держпраці попередила керівництво підприємства про необхідність негайного часткового зупинення робіт, а також заборону експлуатації парових та водогрійних котлів, які саме й використовуються у процесі подачі тепла до будинків мешканців Конотопа.

Також за результатами контрольного заходу фахівці Управління Держпраці у Сумській області провели нараду з керівництвом підприємства та житлово-комунального господарства міста з метою обговорення й аналізу шляхів усунення виявлених порушень у КП «Теплогарант» та недопущення ймовірних колізій під час опалювального сезону.

Таким чином для забезпечення безперебійної подачі опалення підприємству необхідно усунути виявлені порушення у найкоротший термін, адже новий опалювальний сезон 2017-2018 наразі вже розпочався, потрібно діяти негайно.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: