Держекоінспекція отримала попередні результати аналізу проб води, відібраних в р. Сейм.

ВАЖЛИВО!, Екологія | 17:07, 15.10.2019
 Поділитися

Поділитися в

У зв’язку з імовірним забрудненням річки Сейм і нерідкими випадками загибелі в ній риби, фахівцями Державної екологічної інспекції в Сумській області були оперативно відібрані проби поверхневої води в чотирьох різних створах. Відділом інструментально-лабораторного контролю вже отримані перші результати вимірювання вмісту забруднюючих речовин у відібраних пробах.

Так, за результатами гідрохімічних досліджень, в пробі, відібраної 12.10.2019 з Сейму в с. Піски Буринського району встановлено перевищення рівня хімічного споживання кисню (ХПК) – в 1,4 рази в порівнянні з гранично допустимою концентрацією (ГДК), вміст розчиненого кисню – 4,4 мгО2 / дм3 (при ГДК – 6,0 мгО2 / дм3). Однак, в пробі, відібраній в Пісках 14.10.2019, якість води дещо погіршилася: встановлено перевищення рівня ГПК в 1,8 рази в порівнянні з ГДК, по вмісту заліза – в 2,8 рази; вміст розчиненого кисню становив 3,5 мгО2 / дм3.

У пробах, відібраних у с. Нові Вирки Білопільського району встановлено, що вміст розчиненого кисню становить – 4,5 мгО2 / дм3; ГПК – перевищено в 1,2 рази в порівнянні з ГДК, а вміст заліза – в 2, 8 рази.

У с. Зінове Путивльського району встановлено тільки вкрай низький рівень розчиненого кисню – 1,1 мгО2 / дм3 при ГДК – 6,0 мгО2 / дм3. Найнижчий же рівень розчиненого кисню (менше 1 мгО2 / дм3) зафіксовано в пробі, відібраної в с. Чумаково Буринського району.

Деякі показники якості води ще досліджуються відділом інструментально-лабораторного контролю. Про остаточні результати аналізу Інспекція повідомить додатково, повідомляє прес-служба відомства.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: