Дефіцит вітамінів групи B і як його уникнути
Поділитися в
Копіювати посилання

Вітаміни — це група речовин, необхідних для нормального функціонування людського організму. Вони не синтезуються ендогенно і не депонуються, а можуть надходити лише ззовні, що потребує уважного ставлення до необхідної добової дози. Якщо виникає їх недостатність, робота всіх систем органів порушується. Авітаміноз може спричиняти ряд небезпечних захворювань.
Оскільки отримати достатню кількість вітамінів з їжі можна тільки влітку, коли легко збалансувати дієту, велику популярність набули вітамінні комплекси. Вживаючи біологічно активні добавки, ви забезпечуєте свій організм усім необхідним для повноцінного функціонування.
Такі препарати можна знайти на сайті аптеки «Бажаємо здоров’я» — там представлені різноманітні поєднання та окремі вітаміни. На особливу увагу заслуговують вітаміни групи В, необхідні для підтримки здоров’я нервової системи. Ви можете ознайомитись з описом препаратів та обрати відповідний. Замовлення можна оформити онлайн або придбати вітаміни в одній із філій аптеки.
Прояви дефіциту вітамінів групи B
Ця група включає кілька речовин, недостатність яких проявляється по-різному. Залежно від клінічної симптоматики можна визначити, якого саме вітаміну бракує.
- В1. Впливає на периферичну нервову систему. За його нестачі з’являються набряки, оніміння та парестезії кінцівок, поліневрит. Може знижуватися перистальтика кишківника, внаслідок чого розвивається закреп.
- В2. Бере участь у регенерації епітелію. Без нього можуть розвиватися дерматити, кон’юнктивіти. Характерними є виразкові ураження слизової рота і тріщини в куточках губ.
- В3. У важких випадках дефіциту розвивається пелагра. На ранніх стадіях пацієнти відзначають болючість язика під час руху, блідість та сухість шкіри, дерматити.
- В5. Впливає на емоційний стан. За його нестачі можуть спостерігатися млявість, слабкість та дратівливість.
- В6. При нестачі уражаються покриви шкіри, внаслідок чого виникає дерматит. Спостерігається емоційна лабільність.
- В9. Дефіцит небезпечний дефіцит для вагітних жінок, оскільки це може призводити до неправильної закладки органів плоду та пороків нервової системи. У дорослих людей дефіцит проявляється діареєю та загальною слабкістю.
- В12. Необхідний для нормального кровотворення. Якщо його недостатньо, розвивається анемія, виникають неврити та виразкові ураження слизових.
Як уникнути розвитку дефіциту
Профілактика полягає у контролі надходження вітамінів в організм. Це досягається двома способами:
- збалансована дієта;
- прийом біологічно активних добавок.
Необхідно збільшити кількість вітаміновмісних продуктів в раціоні — зелені, шпинату, фруктів та овочів. У період сезонних гіповітамінозів вживайте препарати, що містять комплекси вітамінів. При виявленні будь-яких з перерахованих симптомів зверніться за медичною допомогою — це допоможе запобігти розвитку багатьох захворювань.
Підписуйтесь на нас у Telegram
Реклама