Дані соцопитування: 96% українців довіряють ЗСУ

Опитування | 15:00, 29.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

До Дня незалежності України фондом Демократичні ініціативи разом із Центром Разумкова, а також центром Імідж контроль проведене соціологічне опитування. Серед іншого в українців дізналися про ставлення до перебігу та перспектив військового протистояння з росією. Якою бачать українці перемогу, під час програми Інформаційні тренди розповів соціолог та філософ Костянтин Малєєв.

— Якщо брати в порівнянні з квітнем, оцінки щодо тривалості війни змінилися в бік зростання. 17% впевнені, що війна триватиме 2-3 місяці; 30% — пів року; 24% — рік; 30% переконані, що два роки та більше. Тобто люди звиклися з думкою, що це надовго. Водночас високі настрої щодо перемоги. На питання про те, чи повинна Україна укласти мирну угоду з рф шляхом втрати частини території — 84 % відповіли ні. Зріс рівень довіри до Збройних Сил України. Повністю довіряють 83% відсотки людей, іще 13% скоріше довіряють. Тобто понад 96% респондентів довіряють ЗСУ. Тож наша армія може повністю спиратися на підтримку населення, — зазначив Костянтин Малєєв.

За словами експерта, 61% респондентів переконані, що ЗСУ зможуть визволити всі окуповані території. Ще 9% вважають, що буде звільнена вся Україна, але не Крим. 14% сказали, що ЗСУ здатні визволити території, окуповані з лютого 2022 року. І лише 9% не вірять у визволення територій. Ці дані черговий раз засвідчують високий рівень довіри до армії. Також він акцентував на тому, що Україна, на відміну від Росії, має довіру до ЗСУ і до самого спротиву цій агресії більшу, ніж довіру до політичного керівництва. Тобто на першому місці бажання свободи та перемоги над супротивником, а вже потім довіра до політиків і керівництва країни.

 

Джерело

Підписуйтесь на нас у Telegram