Чому українці надають перевагу МФО, а не банкам? Як НБУ планує зробити ринок МФО прозорішим

Фінанси | 10:50, 23.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Ні для кого не секрет, що українцям часто затримають виплату заробітної плати або просто тих кошів, які платять, не вистачає. Багато хто потрапляв у ситуації коли не вистачало коштів на придбання побутової техніки, зламався телефон чи необхідно терміново ремонтувати машину. В таких ситуаціях громадяни звертаються до МФО. А чому не до банку? Відповідь на зазначене питання пропонуємо дізнатися із статті.

Особливості банківської діяльності та МФО

Мікрофінансова організація – це юридична фінансова компанія, яка має ліцензію на ведення кредитної діяльності. МФО заключає з позичальником договір, на основі котрого видає гроші. Зазвичай МФО пропонує позику на 30 днів під 0%. Для того, щоб бути впевненим в компанії, з якою вимушені підписати договір на отримання грошових коштів, слід детально проаналізувати відгуки клієнтів або переглянути рейтинг організацій на meta.ua/mfo/, аби уникнути ризиків та не втратити кошти.

Переваги МФО перед банком:

  • легкодоступність (кредит можна отримати з мінімальним пакетом документів);
  • можливість отримання грошової позики навіть з поганою кредитною історією;
  • мінімальна сума позики набагато нижча за банківський мінімальний грошовий бар’єр;
  • кредит можна отримати в онлайн-режимі із будь-якої точки світу.

Банк, в свою чергу, вважається більш надійною структурою. Враховуючи свою репутацію, банки вимушені пропонувати громадянам не досить вигідні умови кредитування. Наприклад, банківська організація не надасть кредит на маленьку суму позичальнику, місячний дохід якого 20 тисяч гривень и вище. Банк розуміє, що такий клієнт платоспроможний і він має можливість миттєвого погашення боргу. В такому разі банк отримає мінімальну кількість сплачених відсотків та мінімальну грошову вигоду від наданої послуги.

Мікрофінансова організація в зазначеній ситуації одразу схвалить заяву та протягом 15 хвилин надасть необхідну суму грошей. Також в МФО паперова бюрократія зведена до нуля.

Якщо детально ознайомлюватися з умовами договору МФО, ретельно відібрати організацію для мікрокредитування, то ймовірність потрапити до рух шахраїв зменшиться в геометричній прогресії. В такому випадку, мікрофінансова організація стане корисним фінансовим помічником.

Законодавчі нововведення

Особливу увагу НБУ почало приділяти компаніям та організаціям, які надають послуги з кредитування. НБУ розробило стратегію, яка спрямована на досягнення найбільшого рівня прозорості при розрахунках з МФО. Такі дії не тільки захистять позичальників, а й підвищать рівень довіри до ринку фінансових послуг.

Вимоги до МФО, які закріплені на законодавчому рівні:

  • захист прав та інтересів клієнтів, дотримання стандартів при наданні фінансових послуг;
  • забезпечення інформаційної прозорості;
  • керівництво організацій повинно мати бездоганну репутацію;
  • протидія антиконкурентної діяльності;
  • протидія зловживанню своїми обов’язками та ведення протиправної діяльності.

Варто нагадати, що на початку 2021 року був прийнятий законопроект «Про внесення змін в законодавчі акти в частині захисту боржників при прострочені заборгованості». Зазначений документ повинен навести порядок в роботі колекторів та припинити телефонний терор українців, які потрапили до ями боржників.

Намір влади навести порядок в сфері мікрозаймів – ініціатива, яка на даний час тільки набирає свої обороти. Попереду довга робота як чиновників, так і співробітників МФО.

 

 

comments powered by HyperComments