Життєдайна сила крові. Як дякували донорам у Конотопі з нагоди свята + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

Відділення Сумського обласного центру служби крові Biopharma Plasma у Конотопі вперше відкрило свої двері для донорів у 2017 році. За цей час культура донорства не просто стрімко поширилась місто та районом, для багатьох донорство перетворилось на стиль життя.

А тому цьогоріч, з нагоди Всесвітнього дня донора крові Biopharma Plasma подарувала донорам та прихильникам донорського руху у Конотопі справжнє свято, яке теплим спогадом залишиться у серцях містян надовго.

КОМПАНІЯ BIOPHARMA – НА ВАРТІ ПОРЯТУНКУ ЖИТТЯ УКРАЇНЦІВ

Потреба у донорській крові та її компонентах була завжди, але сьогодні вона відчувається в Україні ще більш гостро, ніж раніше. Адже з часів незалежності нашої держави забезпеченість вцілому по країні суттєво знизилась і становить лише 25% від потреби. А це значить, що саме в ці хвилини хтось у лікарняних палатах недоотримує якісного, або вчасного лікування банально через відсутність запасів крові та її компонентів. Вплинути на ситуацію можемо тільки ми, люди, своєю свідомістю та розумінням які передують тому, щоб стати донором крові. Кардинально змінити підхід до проблеми та зробити свій внесок у реформування служби крові в Україні свого часу взялася компанія Biopharma, яка інвестувала у реконструкцію та модернізацію Сумського обласного центру служби крові понад 3,5 мільйони доларів США і не помилилася!

СУМИ – ДОНОРСЬКА СТОЛИЦЯ УКРАЇНИ

На сьогодні Суми впевнено тримають лідерство у поширенні донорської культури не лише в Україні, а й у світі. Вражаючої статистики – 241 донація на 1000 населення вдалося досягти насамперед тому, що люди довіряють центру Biopharma Plasma. Адже це сучасний європейський заклад служби крові в Україні, де проводиться ПЛР-обстеження компонентів крові та їх лейкофільтрація, що значно знижує ризик ускладнень після переливання крові. Якісне обслуговування, привітний персонал, атмосфера затишку та тепла, дружня до донора, безкоштовне комплексне обстеження крові у найкращій лабораторії країни з найсучаснішим обладнанням виробництва провідних світових компаній, консультація висококваліфікованих спеціалістів, донорська компенсація з бонусною програмою, – все це приваблює людей та викликає у них впевненість і довіру.

ДОБРО МАЄ ПОШИРЮВАТИСЯ. ЦЕНТР BIOPHARMA PLASMA – У КОНОТОПІ

А тому потужна донорська культура з обласного центру поширилася і на інші населені пункти – Конотоп та Шостку, мешканці яких радо відреагували на появу таких сучасних закладів у своїх містах, адже донорство у Biopharma Plasma – це, в першу чергу, здоров’я громади.

Сьогодні центр служби крові Biopharma Plasma Конотоп – це успішний плазмацентр, де завжди людно та по-родинному затишно. Адже колектив центру не втомлюється дякувати своїм відвідувачам, яких тут називають посланцями добра.

СВЯТКОВА АТМОСФЕРА У ЦЕНТРІ BIOPHARMA PLASMA

Особливе, святкове спасибі звучало тут і 14 червня – у Всесвітній день донора крові. Завдяки донаціям конотопців та гостей міста медикам вдалося врятувати сотні життів. А тому, коли мова йде про таку благородну справу, слів вдячності багато не буває.

НАГОРОДЖЕННЯ ДОНОРІВ-ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПІД ЧАС УРОЧИСТОГО ШИКУВАННЯ

Донорів та прихильників донорського руху вітали не лише у стінах плазмацентру, а й зі сцени міського будинку культури та безпосередньо на робочих місцях.

Так, військовослужбовці 36-го шляхо-відновлювального Конотопського полку Державної спеціальної служби транспорту отримали привітання з нагоди свята від Biopharma під час урочистого шикування.

Дуже багато військовослужбовців являються почесними донорами України. Від себе особисто та від всього командування військової частини я хочу подякувати нашим військовослужбовцям за розуміння того, що кров рятує людей, допомагає їм видужати і тим самим приносить щастя в родини тих, хто стикнувся  з такою потребою, – звернувся до особового складу командир ВЧ Т0330, полковник Олександр Позовний.

Серед тих, хто особисто отримав відзнаку від Сумського обласного центру служби крові, була і пані Наталія Жураховська: “Уже 6 років через кожні 56 діб я ходжу здавати кров, за покликом серця. Дуже приємно отримати таку відзнаку і хотілося б, щоб було більше донорів, адже рятувати людей потрібно не лише у військовий, а й у мирний час”.

Донори серед військовослужбовців були завжди. Проте, останнім часом донорський рух саме в цьому підрозділі значно посилився. Важливу роль у цьому відіграла інформаційно-просвітницька кампанія від Biopharma Plasma Конотоп, розповідає заступник командира військової частини  Сергій Сахно: “Вже більше трьох років ми активно співпрацюємо з центром Biopharma Plasma у Конотопі . Постійно кількість донорів збільшується, цьому сприяє і роз’яснювальна робота про переваги донорства, яка проводиться у військовій частині спільно з представником центру. Командування частини в цьому питанні жодним чином не заперечує,  обов’язково забезпечує усі соціальні гарантії донорам крові, передбачені чинним законодавством.”

ПОЧЕСНІ ДОНОРИ УКРАЇНИ ЗАСЛУГОВУЮТЬ НАЙВИЩИХ НАГОРОД

Піднесений настрій, щирі усмішки та приємні сюрпризи від Biopharma -таким Всесвітній день донора крові запам’ятається тим, хто відвідав центр служби крові по проспекту Червоної Колини,11  14 червня. Чимало слів вдячності лунало на адресу тих, хто отримав гордісне звання “Почесний донор України”, хто є справжнім “локомотивом” донорського руху у Конотопі та ідейними його прихильниками. Сім донорів, які впродовж багатьох років безоплатно здавали цільну кров та плазму як її компонент отримали свої нагороди у центрі. Серед них і пан Олександр Донченко, який у свої 33 роки вже отримав гордісне звання та говорить, що удвічі приємніше здійснювати донації, коли умови комфортні, а персонал привітний та уважний.

Дуже добре, що у нашому місті є такий центр, хоч поки і невеликий, але людей дуже багато. Мені тут подобається все: і привітний персонал, і зручні крісла, і затишний зал. Чисто та комфортно”, – зазначив пан Олександр.

ПОВАГА ДО ДОНОРІВ: НАГОРОДИ ОТРИМАЛИ ВСІ, НЕЗАЛЕЖНО ВІД МІСЦЯ ЗДІЙСНЕННЯ ДОНАЦІЙ

У компанії Biopharma не ділять донорів на “своїх” та “чужих”. А тому увагу та почесні нагороди отримали і ті, хто здавав кров і в інших медичних установах.

Для донорів немає кордонів. Перед донорством усі рівні і в своєму соціальному статусі, і у віці, і у віросповіданні. А тому для компанії Biopharma, як такої, що турбується, в першу чергу, про здоров’я громадян та несе свою соціальну місію не важливо де саме здавав донор свою кров чи її компоненти, рятуючи чиєсь життя, – зазначила Інна Панченко, координаторка донорського руху від Biopharma Plasma у Конотопі.

Серед таких номінантів до нагородження і пан Володимир. За його плечима 15 років донорського досвіду. Увесь цей час він здавав виключно кров, переважно у пункті переливання крові Конотопської ЦРЛ.

Перший раз я здав кров, коли народжувалася моя донька, 15 років тому. І з того часу постійно допомагаю людям, які цього потребують. Так сталося, що здавав тільки кров. До особистого запрошення у центрі Biopharma Plasma Конотоп бувати не доводилось. Але тепер, звісно, хочеться спробувати себе іще й донором плазми, – ділиться враженнями Почесний донор України Володимир Ярмоленко.

РЕКОРДСМЕНИ ДОНОРСЬКОГО РУХУ ВРАЖАЮТЬ СВОЄЮ ЦІЛЕСПРЯМОВАНІСТЮ ДОПОМАГАТИ ЛЮДЯМ

З нагоди свята відзначили і тих, хто зробив найбільшу кількість донацій – рекордсменів донорського руху. З часу відкриття центру ці донори здійснили процедуру плазмоферезу у середньому від 60 до 80 разів.

Наш центр відкрив вперше свої двері для донорів у 2017 році. І дуже приємно, що багато донорів за цей час вже стали настільки нам рідними, як у справжній дружній донорській родині. Рекордсмени донорського руху – це ті люди, які практично з першого дня відкриття центру з нами,  – наголосила Ірина Сухорукова, лікар-терапевт, завідувачка відділення центру служби крові Biopharma Plasma Конотоп.

Абсолютний кількісний рекорд донацій належить Юрію Алєксєєву. На його рахунку 80 здач плазми крові!

А ще у Конотопі зафіксували і сімейний рекорд. Він належить батьку і сину – донорам-рекордсменам Андрію та Сергію Пургіним. На їх рахунку спільно близько 130 донацій і зупинятися на своїй соціальній благородній місії чоловіки не збираються.

СТУДЕНТСЬКА МОЛОДЬ – РУШІЙНА СИЛА РОЗВИТКУ ДОНОРСЬКОГО РУХУ

Серед донорів центру достатньо тих, хто вперше став на шлях донора багато років тому – під час служби в армії чи у студентські роки. Проте, зараз молодь теж не відстає і охоче наслідує приклад старшого покоління. Не останню роль у цьому відіграє активна позиція навчальних закладів та особистий приклад викладачів. Саме вони надихають студентів ставати на шлях добра та здорових звичок. Тож представники навчальних закладів, дружніх до плазмацентру, теж отримали свою частину шани і вдячності за діяльність, спрямовану на порятунок життя людей .

Класичний фаховий коледж Сумського державного університету, ДПТНЗ “Конотопське вище професійне училище” та Конотопський фаховий медичний коледж, вихованці та колективи яких працюють з Biopharma Plasma Конотоп з перших днів відкриття центру, отримали теж свої нагороди.

У нашому закладі донорський рух серед студентів останнім часом набирає все більших і більших обертів. Студенти дізнались про роботу донорського центру крові від педагогів, які першими завітали на донації і розповідали про це у студентських аудиторіях, – розповідає Юлія Бібік, заступник директора КФК СумДУ.

Педагог – це, перш за все, взірець. Сучасна молодь дивиться на дорослого і відтворює те, що робить дорослий. Тому ми власним прикладом показуємо своїм учням, що це потрібно робити, що це сучасно і почесно. Популяризуємо і в профілактичній роботі: шкідливі звички – це погано, а донорство – це корисно, – наголошує на важливості донорства Катерина Хрокало, практичний психолог Конотопського ВПУ.

Ми співпрацюємо з Біофармою надзвичайно тісно вже давно. І студенти здають кров, в першу чергу, не для власних якихось преференцій, а дійсно для порятунку людей. Адже вони бачать страждання цих хворих, які залежать від крові чи препаратів з її компонентів і просто не можуть, за покликом серця, вчинити інакше, – розповів директор Конотопського фахового медичного коледжу Анатолій Косар.

 

ПРАВА ДОНОРІВ ТА ЇХ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ГАРАНТУЮТЬСЯ ДЕРЖАВОЮ

Про донорство потрібно говорити багато, адже від самовідданості та свідомості людей, що здають кров та її компоненти напряму залежить найважливіше – порятунок людських життів. Саме тому на базі Конотопського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відбувся круглий стіл на тему “Донорство крові: соціальний та правовий аспекти”. Разом з координаторкою донорського руху у Конотопі Інною Панченко та заступником директора центру з надання БВПД Валентиною Волік до обговорення актуальних питань донорства долучилися медики, юристи, освітяни та підприємці. Учасники розповіли про власний донорський досвід, ознайомилися із законодавчими аспектами у цій сфері та отримали правові консультації, переглянули презентацію про особливості роботи компанії Biopharma та дізналися про її соціальну місію.

Як медичний працівник, я знаю, що дуже часто люди стикаються з проблемою, коли потрібне переливання крові чи її компонентів. Як свідчить медична статистика, кожен третій житель Землі хоч раз в житті потребує донорської крові. Наші донори на ряду із медичними працівниками рятують життя. Інколи навіть медицина буває безсилою допомогти людині, коли поруч немає препаратів, які виготовляються із компонентів крові,  або цільної крові. Тому жертовність наших донорів дійсно межує із героїзмом, – наголошує  лікар первинної медико-санітарної допомоги Попівської ОТГ Лариса Ковтун.

ВАЖЛИВІСТЬ ДОНОРСТВА ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ МИСТЕЦТВА

Говорили про донорство у Конотопі і в нетрадиційній формі. З нагоди свята у міському будинку культури “Зоряний” театральна студія “купе №5” спільно з Biopharma Plasma Конотоп презентували на загал виставу “Резус доброти”. Вона призначена надзвичайно важливій соціальній темі – ролі донорства крові та її компонентів у житті людей.

Жодне слово про донорство не буває зайвим, адже воно стосується порятунку людських життів. Але коли це слово звучить через призму мистецтва, воно абсолютно по-іншому дає можливість людям зрозуміти важливість цієї соціальної місії у житті кожного з нас, – зазначила Інна Панченко.

Декорації вистави метафорично відтворили таку собі буферну зону – меридіан 621. Тут душі людей, за яких ще борються лікарі, чекають на вердикт. Повернутися до життя до відійти у небуття – залежить від того, чи знайдеться донор крові у маленькій провінційній лікарні. Не всі виживають, але усі мають шанс в очікуванні доброти від небайдужих сердець.

Прикметно, що у театральному колективі є і медики. Говорять, що саме тому, що тема їм надзвичайно близька, відіграли як на одному диханні.

Це була така важлива тема, що ми навіть не грали, а проживали історії цих людей у своїх ролях на сцені. Кров чи плазма є дійсно життєвонеобхідними. Навіть іноді плазма крові буває більш важливішою. Особливо післяопераційним хворим, яким, буває, потрібно перелити всього кілька пакетів і вони швидше відновлюються та видужують, – розповідає Наталія Петращук, медик за фахом, медична сестра реанімаційного відділення ЦРЛ, акторка за покликанням.

Вистава однозначно знайшла відгук у серцях глядачів. Адже багато хто після її перегляду твердо вирішив приєднатися до донорської родини. Серед них і пан Максим.

Найбільше зачепив той факт, що саме момент забору крові є вирішальним у порятунку людського життя. На жаль, поки що я не пов’язаний з донорством. Але на майбутнє уже планую цей важливий крок у своєму житті, – ділиться враженнями чоловік.

Тож маючи таку підтримку, театральна студія “Купе №5” не збирається зупинятися  на шляху популяризації донорського руху. Режисерка “Резусу доброти” Світлана Зінов’єва поділилася подальшими планами: “Надзвичайно приємно, що компанія іде назустріч та активно підтримує усі починання, спрямовані на просвітництво у сфері донорства крові та її компонентів. Дуже бажали б працювати з Біофармою ще, показати нашу виставу за межами міста та торкатися мистецтвом  до сердець людей задля порятунку інших”.

ДОНОРСТВО – ЦЕ КРУТО!

Тож усі, хто вже на хвилі донорського руху, закликають: долучайтеся до великої дружньої родини посланців добра, турбуйтеся про своє здоров’я та допомагайте видужати іншим.

Центр служби крові у Конотопі чекає на всіх охочих та запрошує приєднатися до донорської родини і своєю краплиною крові підтримати чиєсь життя. Адже допомога не буває великою чи маленькою. Вона або є, або її немає.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: