Як землю зробити живою

Аграрний сектор | 11:18, 12.04.2013
 Поділитися

Поділитися в

 

Одна зі складностей при вирощуванні розсади на грунтосуміші власного приготування – це проростання насіння бур'янів. Ми ж беремо землю зі своєї ділянки і додаємо в неї листовий перегній, отже, туди потрапляє безліч всякого насіння, в тому числі зовсім дрібного. Коли воно проростає, серед нього важко впізнати свої сіянці.
Звичайно, якщо ми сіємо помідори, капусту, огірки, то це не сильно заважає: їх сім'ядолі великі, їх легко впізнати, і всі інші проростки бур'янів  навколо них нескладно видаляти по мірі їх проростання (десь за тиждень прокльовується більшість бур'янистого насіння, і далі їх запас в грунті вичерпується).
 
А от якщо ми сіємо деякі квіти-літники з дуже дрібним насінням, наприклад, антирринум (левиний зів), або суницю, то їх сходи просто загубляться серед сходів бур'янів – їх не відрізнити. У цьому випадку доведеться пропарювати грунт.
 
Однак у цьому випадку з'являється інша складність: зі стерильною землею складніше працювати, так як в ній починається дуже бурхливе життя мікробів з освоєння "вільної житлоплощі". Зазвичай такий грунт одразу покриває цвіль, і якщо його не перемішувати щодня, сходи під цвіллю можуть просто задихнутися або отруїтися якою-небудь речовиною, синтезованою грибом в надмірній кількості.
 
Завжди зручніше працювати з грунтом, де всі мікробні з'ясування стосунків вляглися. Тому у нас є вихід: привізши додому з якогось парку або зі своєї ділянки перегнійну землю, її спочатку треба пролити водою, так щоб стекла коричнева вода – якщо її тепер профільтрувати через сито, що затримує насіння, то отримаємо "культуру грунтових мікробів". (Тільки воду треба брати не хлоровану з-під крану, від якої все загине, а відстояну протягом 2 діб.) Тепер ми можемо пропарювати і цю землю, і всі інші можливі компоненти (пісок, городню землю зі своєї ділянки), а після охолодження можемо залити її тієї коричневою водою, таким чином, ми повертаємо грунту мікроби, вони можуть за тиждень там знову обжитися, вони не дадуть цвілі одноосібно панувати. Таку землю можна зберігати в пакеті в рихлому вологому стані до посіву.
 
Цю ж операцію можна проробляти з покупними грунтами: їх піддають термічній обробці для знищення насіння бур'янів, тому вони, будучи органічним субстратом, схильні обрости цвіллю, – покупні грунти теж можна проливати водою від промитої  живої землі.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: