За несвоєчасну реєстрацію новонародженої дитини батькам загрожує штраф

Суспільство | 16:29, 29.03.2017
 Поділитися

Поділитися в

Згідно з сімейним кодексом України батьки мають зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).

Несвоєчасна ж, без поважної причини, реєстрація батьками народження дитини тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-41 грн), повідомляє Конотопський міськвідділ ДРАЦС.

Право складати протокол про адміністративне правопорушення у відношенні батьків чи одного з них в таких випадках мають працівники ДРАЦС.

Державна реєстрація народження дитини провадиться за місцем її народження або за місцем проживання її батьків чи одного з них за їх усною чи письмовою заявою, а в разі хвороби, смерті батьків або інших причин неможливості зареєструвати народження – за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого працівника закладу охорони здоров’я, у якого народилася дитина або у якого на цей час вона перебуває.

Для проведення державної реєстрації народження дитини необхідні такі документи: медичне свідоцтво про народження, паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків, документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява батька та матері, заява батька про визнання батьківства).

Якщо батьки дитини не перебувають у шлюбі, то народження дитини може бути зареєстроване за місцем проживання особи, яка визнає себе батьком дитини, якщо із заявою про реєстрацію народження ця особа одночасно подає заяву про визнання батьківства.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: