Як вплине запровадження нового ринку електроенергії на жителів Сумщини?

Споживач | 14:20, 2.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

З 1 липня 2019 року в Україні відбувся повномасштабний запуск нової моделі ринку електроенергії. Для створення дієвого механізму постачання електроенергії побутовим споживачам Кабмін ухвалив рішення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії. Його реалізація дозволить зберегти ціни (тарифи) на електричну енергію для побутових споживачів на рівні, визначеному постановою НКРЕКП від 26 лютого 2015 р. № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню». Про це йдеться на Урядовому порталі.

На кого покладені спеціальні обовязки?

Спеціальні обов’язки покладаються на таких учасників ринку електричної енергії:

  • гарантованого покупця електричної енергії;
  • виробників електричної енергії;
  • постачальників універсальних послуг;
  • операторів систем розподілу електричної енергії;
  • оператора системи передачі електричної енергії.

Згідно з Положенням про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12 червня 2019 р. № 512, ДП «Енергоатом» зобов’язаний продавати на електронних аукціонах з укладання двосторонніх договорів для цілей виконання публічних спецзобов’язань (PSO) не більше 75% своєї е/е, «Укргідроенерго» – не більше ніж 20%.

Також виробники зобовязані здійснювати продаж на електронних аукціонах в установленому законодавством порядку електричної енергії операторам систем розподілу та оператору системи передачі в обсягах, заявлених оператором системи передачі та операторами систем розподілу, але не більш як 15 відсотків обсягу відпуску електричної енергії, виробленої на атомних електростанціях.

Постачальники універсальних послуг (ПУП) купуватимуть електроенергію на зазначених аукціонах в обсягах, що необхідні для постачання побутовим споживачам.

Придбана електроенергія реалізовуватиметься постачальникам універсальної послуги (ПУП) для подальшого перепродажу населенню за ціною, не вищою за встановлену Нацкомісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Скільки будуть платити за електроенергію побутові споживачі?

Планується, що вартість електричної енергії для населення залишиться у тих межах, які були до запровадження ринку і ціна не змінюватиметься до 31 грудня 2020 року.

Нагадаємо, тарифи на електричну енергію для побутових споживачів, які діяли протягом II кварталу 2019 р. відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, є такими:

1). з 1 травня по 30 вересня, тобто протягом неопалювального періоду:

  • за обсяг, спожитий до 100 кВт*год електроенергії на місяць (включно) споживачі сплачують по 0,9 грн за 1 кВт*год (з ПДВ);
  • за обсяг, спожитий понад 100  кВт*год електроенергії  на місяць – 1,68 грн за 1 кВт*год (з ПДВ).

2). з 1 жовтня по 30 квітня (протягом опалювального періоду):

  • за обсяг, спожитий до 3000 кВт*год електроенергії на місяць (включно) споживачі сплачують по 0,9 грн за 1 кВт*год (з ПДВ);
  • за обсяг, спожитий понад 3000  кВт*год електроенергії  на місяць – 1,68 грн за 1 кВт*год (з ПДВ).

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: