Як у Конотопі військові міняли військове спорядження на амфетамін

Кримінал | 17:25, 9.06.2018
 Поділитися

Поділитися в

Як не сумно, але все частішають крадіжки майна військових частин для подальшого продажу.

Про один з таких випадків, який стався у Конотопській військовій частині пише Ваш шанс.

Ось і недавно Конотопський райсуд закінчив розгляд кримінального провадження стосовно двох солдатів-контрактників, які проходили військову службу у військовій частині, що дислокується в Конотопі. Один з них був приписаний до обслуговування артилерійської батареї, інший був водієм-електриком батареї. Призначили їх на ці посади у вересні 2016 року, а вже в грудні вони попалися на прямому порушенні військової присяги.

Один із солдатів познайомився з чоловіком і в розмові натякнув, що може дістати військове спорядження, якщо  потрібно. Чоловік погодився прикупити що-небудь і дав номер свого мобільного телефону на випадок, якщо у його співрозмовника вийде щось винести з території військової частини для продажу. Солдат поділився інформацією про майбутню крадіжку зі своїм товаришем, з яким він разом жив на орендованій квартирі, разом служив і мав разом йти в добовий наряд. Заступивши в наряд по охороні військової техніки, бійці вночі обнишпорили військовий «ЗІЛ», що вони охороняли, двері якого були опломбовані печаткою. Війсьві викрали звідти кевларовий шолом, що належав водію, бронежилет і понад дві тисячі патронів, які, за дивним збігом, не знаходились на обліку військової частини . Як пояснив водій, невраховані боєприпаси залишилися після відряджень в зону військових дій. Вони перенесли вкрадене в заздалегідь обумовлене місце під залізничним мостом і передали покупцеві. Увечері він розрахувався з контрактниками амфетаміном і грошима в сумі одна тисяча гривень. Однак незабаром їх затримали правоохоронці. Під час обшуку квартири, що знімали «захисники», були виявлені бойові патрони, амфетамін і пристрій для куріння коноплі.

Обидва контрактники щиро каялися у скоєному, до того ж обидва вони брали безпосередню участь в антитерористичній операції, і раніше не були судимі. Тому суд вважає можливим призначити їм менше покарання, ніж передбачено ст.410 (привласнення військового майна, вчинене організованою групою) та ст.263 (незаконне зберігання боєприпасів) КК України. Організатор крадіжки отримав три з половиною роки позбавлення волі, а його подільник – три роки і два місяці.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: