Реклама
kontakt

Як правильно точити березовий сік, аби не попасти на штраф?

Суспільство | 12:10, 19.03.2017
 Поділитися

Поділитися в

Державна екоінспекція попереджає – що порушення правил заготівлі березового соку – може завершитися для любителів вітамінного пиття накладанням штрафу.

Конотопцям варто знати, що за самовільне добування деревних соків передбачені штрафні санкції від 17 до 51 гривень, для посадових осіб ця сума коливається від 51 до 119 гривень. За пошкодження зелених насаджень порушникам доведеться сплатити від 170 до 850 гривень.

Якщо ви все таки хочете убезпечити себе від каральних санкцій – фахівці радять набирати березовий сік у спеціально відведених для цього місцях. Заготівля деревних соків дозволена на ділянках лісу, які виділяються за 10 років до рубки головного користування або інших видів рубок (у разі призначення насадження до рубки). Дізнатися про такі дозволені законом джерела заготівлі соку можна у працівників місцевих лісгоспів.

Придатні для добування соку дерева свердлять на висоті 30-50 см від поверхні землі канали діаметром до 5 сантиментрів (без урахування товщини кори). Після закінчення сезону канали замазують садовим варом, віконною замазкою, живичною пастою або глиною з вапном.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: