Українці шиють одяг для європейських брендів за безцінь

Суспільство | 14:55, 13.11.2017
 Поділитися

Поділитися в

Українські швейні фабрики перетворилися на справжні кравецькі цехи для відомих світових брендів, з надважкими умовами праці і мізерними заробітними платами. Це стало відомо з опублікованого звіту дослідження «Europe`s Sweatshops» організації Clean Clothes Campaign, наданого під загальний доступ.

Реалії українських швейних фабрик воістину жахають. У той час як на ринку все більш популярними стають товари з Китаю та Туреччини, одягу з позначкою «Made in Ukraine» незабаром може просто не залишитися в країні. Більшість великих фабрик працюють для пошиття одягу закордон. Наприклад, Чернігівська швейна фабрика шиє вироби, які відправляються до Франції і Англія. Також речі, а особливо зимові чоловічі куртки українського виробника, користуються популярністю в Німеччині і навіть США.

Отримані в дослідженні дані, свідчать, що в нашій країні більше 220 000 чоловік притягнуто до пошиття взуття і одягу для іноземних замовників і іменитих торгових марок. Серед них є 15 західних брендів, з такими гучними іменами, як Adidas, Zara, Hugo Boss, Next, Benetton, Mexx, Tommy Hilfiger і інші.

Незважаючи на це, понаднормову роботу і складні умови праці, в середньому працівники сфери в Україні отримують заробітну плату в розмірі 90 євро на місяць, в той час як прожитковий мінімум має становити набагато більше. На думку організації, щоб забезпечити «нормальне проживання і умови», заробіток повинен складати приблизно 440 євро в місяць, відзначають в Clean Clothes Campaign.

Конкуренцію в світі українським фабрикам складають колеги з південноєвропейських і азіатських країн, завдяки чому іноземні замовники значно здешевлюють вартість пошиття, однак зі збільшенням обсягів. Крім того, багато світових брендів, що працює з Україною, розміщуються замовлення за давальницькою схемою. На фабрику приходять всі необхідні матеріали: нитки, тканини, бирки і навіть упаковки і цінники, а українські швачки шиє замовлення, після чого готова продукція відправляється в США і Європу.

Організація Clean Clothes Campaign закликає українських роботодавців забезпечити гідні умови праці і оплати, які зможуть забезпечити якісні умови життя.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: