У Сумській облраді дискутували про цільове використання земель та мисливство на території Сеймського ландшафтного парку

Суспільство | 11:00, 17.11.2017
 Поділитися

Поділитися в

16 листопада відбулося засідання постійної комісії Сумської обласної ради з питань земельних та водних ресурсів, використання надр, екології, довкілля та лісового господарства.

Найбільш дискусійним виявилося питання Про виконання рішення обласної ради від 07.10.2016 “Про створення регіонального ландшафтного парку “Сеймський” (в порядку контролю).  Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє депутат обласної ради, Сергій Демеха.

Для довідки: “Сеймський”, як найбільший регіональний ландшафтний парк в Україні, був створений у 1995 році. Згідно ЗУ Про природно-заповідний фонд, Рішенням сесії від 07.10.2016р. за головування голови обласної ради Семена Салатенко було утворено комунальний заклад Сумської обласної ради “РЛП “Сеймський “.

Наразі Сумським аграрним університетом розробляється проект організації територій парку, який має бути завершений до 25.12.2017 року.

На підставі проекту можна буде встановити чіткі межі парку, площею 98 тис га. Це дасть можливість здійснювати контроль за цільовим використанням земель, дотриманням Земельного кодексу, відновити, зберегти та поповнити генофонд тваринного, рослинного світу, місцезнаходження рідкісних та зникаючих видів тварин і рослин, поліпшити умови для задоволення рекреаційних потреб населення.

Наразі земельні ділянки, включені до складу РЛП “Сеймський” , перебувають у користуванні або передані у власність БЕЗ ВИЛУЧЕННЯ у їх власників та користувачів за умови додержання природоохоронних вимог.

Але, як зазначається у повідомленні члена депутатської комісії,  це не до вподоби деяким представникам аграрних монополій, які звикли користуватися угіддями за безцінь. Зокрема, ні для кого не секрет, що на території парку (як і по всій області) у якості ріллі використовуються сіножаті та пасовища, що фактично дозволяє недобросовісним аграріям отримувати надприбутки, не сплачуючи податки в повному обсязі. При цьому, шкода довкіллю – колосальна. Починаючи від зневоднення, осушення грунтів, водойм, закінчуючи знищенням унікальної охоронної флори та фауни місцевості.

Ще одина тема для дискусій щодо РЛП – заборона на мисливство на території парку, передбачена ст.9 ЗУ “Про природно-заповідний фонд України”. Та, враховуючи те, що мисливські угіддя займають близько 80% території України, а об’єкти природно-заповідного фонду складають лише 6% території (до прикладу, у країнах Європи- більше 20%), в умовах загрози зникнення багатьох видів флори і фауни, відтворення та збереження цих видів якнайкраще забезпечує спільні інтереси мешканців Сумщини і України вцілому.

У межах Сумської області у користуванні мисливських угідь перебуває 2 069 861 га землі. В той час як площа РЛП “Сеймський” з цих земель – всього 98 тис га.

“Отож , можна сказати, що це розпалювання дискусій навколо особливостей здійснення мисливства робиться спеціально зацікавленими особами, що мають свої бізнес-інтереси у аграрно-земельній сфері та звикли працювати “в тіні”, серед простого населення та членів УТМР з метою виключно сіяння паніки та штучного створення суспільної напруги у регіоні” – пише Сергій Демеха.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: