У Сумській області за підсумками двох предметів ЗНО знайшли 12 порушень

Суспільство | 11:04, 4.06.2018
 Поділитися

Поділитися в

Минулого тижня стартувала кампанія зовнішнього незалежного оцінювання: 22 травня абітурієнти здавали тест з математики, 24  – з української мови та літератури.

Нагадаємо, в цьому році ЗНО з української мови та літератури проходили не тільки випускники 11-х класів і минулих років, а й учні ПТУ, студенти коледжів і технікумів. Для школярів результати тестів з математики та української зараховуються як оцінка державної підсумкової атестації.

В нашій області явка учасників на ЗНО з математики склала 93,3% від кількості зареєстрованих (3185 з 3414 осіб, серед яких 96 з Новгород-Сіверського району Чернігівської області). З української мови та літератури – 96,9% (9249 з 9547 зареєстрованих, серед них 250 – з Новгород-Сіверського району). Результати цих тестів абітурієнти дізнаються до 15 червня – в особистих кабінетах на сайті Харківського центру якості оцінювання освіти (ХРЦОЯО).

Не обійшлося в цьому році і без традиційних порушень – використання шпаргалок, телефонів і інших технічних засобів (до них відносяться навушники, смарт-годинник, флешки та інші пристосування для обробки, зберігання та відтворення інформації). Хоча ще до початку ЗНО учасники зобов’язані залишити мобільні телефони і все, що вони принесли з собою, в спеціально відведеному для речей місці в аудиторії.

За даними ХРЦОКО, під час тесту з математики у трьох абітурієнтів із Сумської області виявили мобільні телефони – два в Сумах, один в Ромнах. Всі вилучені з пунктів тестування за наявність мобільного телефону – випускники минулих років.

При проходженні ЗНО з української мови та літератури у семи абітурієнтів виявили мобільні телефони, а двох зловили при невдалій спробі скористатися навушниками.

«Шість порушень зафіксовано в обласному центрі та по одному – в Глухові, Конотопі та Охтирці, – уточнила Валерія Ханікова, куратор Сумської області ХРЦОКО. – Це призвело до того, що учасників позбавили права продовжувати роботу над тестами, і вони були змушені покинути пункти зовнішнього незалежного оцінювання ».

Всі 12 зафіксованих в Сумській області порушень вдалося виявити за допомогою металодетектора під час технологічної перерви. До слова, в Полтавській області за підсумками тестування з двох предметів виявлено 9 порушень (вісім мобільних телефонів і одна шпаргалка), в Харківській – 38 (33 мобільних телефони, чотири інших технічних засоби і одна шпаргалка).

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: