У Сумській обласній лікарні оперуватимуть патології серця і судин

Медицина | 13:23, 24.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

У Сумській обласній клінічній лікарні продовжується реконструкція приміщень під створення реперфузійного центру.

Для його розміщення було виділено місце в частині одноповерхового адміністративного корпусу, де знаходиться конференц-зал, а також кошти з обласного бюджету – трохи більше 11 млн. грн. (На розробку проектно-кошторисної документації, будівельні роботи і облаштування). У березні проект був готовий і пройшов експертизу. Потім оголосили тендер, який виграло ПАТ «Сумбуд». Роботи з реконструкції стартували в кінці липня.

Очікується, що сучасний центр, де будуть проводитися операційні втручання на судинах серця і периферичних судинах, відкриється вже в грудні. Такі грандіозні плани у керівництва обласного управління охорони здоров’я.
Для роботи реперфузійного центру ще в кінці 2017-го Сумська область отримала довгоочікуваний бюджетний ангіограф – апарат, що дозволяє діагностувати і лікувати патології серця і судин. Обладнання фірми Philips вартістю 23 млн. грн. привезли до Сум з Нідерландів, щоб встановити його в обласній лікарні. Воно було закуплено на умовах співфінансування (50% – державний і 50% – обласний бюджети) в рамках створення в Україні єдиної мережі реперфузійних центрів.

Поки що приміщення адмінкорпусу обласної лікарні зазнають грандіозну перебудову – в центрі, як уточнив начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко, буде 5 кардіологічних ліжок (дві палати на два і три місця), передопераційна та операційна, куди і встановлять ангіограф. Устаткування в коробках зберігається в окремому приміщенні – поряд з будівництвом. Також за виділені кошти облбюджету буде закуплено реанімаційне обладнання (апарати ШВЛ, наркозно-дихальна апаратура та ін.), Встановлена ​​сучасна система кондиціонування та нові меблі.

На сьогодні, за словами головлікаря обллікарні Володимира Гороха, підготовлено положення про реперфузійний центр, визначений штат, показання для госпіталізації, які направлять у всі міста і райони області.

Головне – є кваліфіковані фахівці. Три судинних хірурга пройшли стажування в Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосова, інституті серця, переймали досвід у Львові, Києві, Кропивницького. Також підготовлені кардіохірурги, нейрохірурги.

Щоб фахівці могли приступити до виконання оперативних втручань через 2-3 місяці, обласній лікарні з бюджету було направлено 1,2 млн. грн. Ці кошти облздрав розподілив з 1,4 млн. грн., раніше виділених для кардіодиспансеру, де працює приватний ангіограф – з його допомогою проводиться коронарографія і стентування хворим з гострим інфарктом міокарда. До слова, починаючи з 2016 року медпослуги оплачуються з коштів обласного бюджету – шляхом компенсації витрат прооперованим пацієнтам кардіодиспансеру. Розмір відшкодування становить 80% фактичної вартості процедури, але не більше 40 тис. Грн. У 2018 році на ці цілі, а також медикаменти в обласному бюджеті було передбачено 6 млн. Грн.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: