У разі прийняття безвізового режиму можна буде купити путівку і того ж дня вилетіти до Європи

Суспільство | 08:07, 28.06.2016
 Поділитися

Поділитися в

Нова хвиля зацікавленості питанням безвізового режиму прокотилася Конотопом відтоді, як у п’ятницю, 24 червня, урядом України був прийнятий проект угоди про введення безвізового режиму з Сент-Кіттс і Невіс – федерацією, яка знаходиться в східній частині Карибського моря.

Про те, що зміниться для наших співвітчизників у разі, коли двері до Євросоюзу все ж таки гостинно відчиняться, Голос Конотопа поцікавився у місцевій турагенції TUI, що знаходиться по вулиці Братів Лузанів.

«Більше за все на введення безвізового режиму очікують сьогодні люди, які мають на меті поїхати до країн Євросоюзу задля працевлаштування, – пояснює туроператор. – Але для них хороших новин не буде навіть у разі його прийняття. Причина банальна й проста: безвізовий режим не передбачає право людини на роботу та отримання доходу на території Шенгенської зони. Для отримання дозволу на роботу за кордоном, як і раніше, потрібно буде звернутися до візового центру».

Крім того, безвізовий режим діятиме лише для тих, хто має біометричний паспорт.

Що ж саме зміниться у разі запровадження так званих вільних кордонів з Євросоюзом, спробуємо розібратися, порівнявши умови, за яких українці літають за кордон сьогодні, і як вони це робитимуть в умовах безвізового режиму.

«Зараз для виїзду за кордон українцю необхідно зібрати цілий пакет документів, – розповідає менеджер турагенції TUI Олександр Щербина. Серед них: два паспорти (закордонний і український), документи про зайнятість (з місця роботи або ж навчального закладу, якщо ви студент), довідка про фінансовий стан (наявність банківського рахунку та рух коштів по ньому протягом останніх півроку – останнє є дуже важливим і ретельно перевіряється. А тому просто мати рахунок у банку – замало, потрібно показати ще й те, що ви своїми коштами постійно користуєтесь). Ще один необхідний папірець – документ про підтвердження мети візиту. Після цього мандрівникові потрібно записатися на прийом до консульства, яке знаходиться в Києві або Харкові (польське) та оплатити консульський збір у розмірі до 2 000 грн (у разі відмови вам у перетині кордону ці кошти не повертаються). Потім за викликом прибути до консульського центру та здати свої біометричні дані (відбитки пальців) і чекати на рішення близько двох тижнів».

У разі, якщо безвізовий режим все ж таки приймуть, процедура перетину кордону суттєво спроститься. У такому випадку вам достатньо буде купити путівку до обраної країни і цього ж дня вилетіти. Відпадає необхідність збирати довідки по різним інстанціям та оббивати пороги консульств. Звичайно, це не означає, що для перельоту в іншу країну вам не потрібні будуть документи, що посвідчують вашу особу та наявність коштів. Вимога щодо останнього, як і раніше буде збережена, але перевіряти їх наявність так ретельно, як зараз, навряд чи будуть. За умов безвізового пересування остаточне рішення щодо того, пустити вас до обраної країни чи ні, прийматиме прикордонник.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: