У п’ятиповерхівці Конотопа з’явився перший індивідуальний тепловий пункт

Суспільство | 12:56, 11.04.2017
 Поділитися

Поділитися в

У серпні 2016 року міська рада визначила одним з ключових напрямків роботи енергозбереження, затвердивши концептуально нову «Програму підвищення енергоефективності у м.Конотоп на 2016-2018 роки», заходи якої вперше охоплюють не лише бюджетно-комунальну галузь, а й енергоефективність багатоповерхового житлового фонду міста.
Він встановлений у житловому будинку №92 по вул.Генерала Тхора. Тепловий пункт оснащений сучасною системою регулювання споживання теплової енергії у відповідності з температурою зовнішнього середовища. На сьогодні здійснюються усі необхідні налаштування та проходить тестовий режим функціонування системи. Усі переваги індивідуального теплового пункту мешканці будинку №92 зможуть відчути вже наступного опалювального сезону.

Принцип дії теплового пункту. У весняно-осінній період опалювального сезону за температури зовнішнього повітря від -1, -2 С до +8 С, теплопостачальні підприємства не мають технічної можливості регулювати (зменшувати) подачу тепла. Інколи, мешканці будинків, які знаходяться поруч з котельнею отримують так званий «перетоп» та вимушені відкривати вікна. А у віддалених будинках радіатори ледь теплі – «недотоп». Така ж ситуація може бути і в розбалансованих системах всередині одного будинку в залежності від поверху та під’їзду. Для того, щоб подолати ці проблемні сторони централізованого опалення, і використовуються індивідуальні теплові пункти.

За оцінкою фахівців, при введенні теплового пункту майже в 2 рази скорочуються втрати тепла при транспортуванні до споживача, на 15-20% зменшуються витрати енергії, при збереженні заданих параметрів системи за рахунок погодного регулювання й усунення “перетопів” у перехідний період.

Зазначені регулювальні системи є провідними технічними рішеннями, що застосовуються європейськими країнами та вже поступово, як передовий енергоефективний досвід, використовуються містами нашої держави.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: