У Конотопському районі купуватимуть сортовані побутові відходи

 Поділитися

Поділитися в

Визначення шляхів організації і централізованого вивезення сортованих побутових відходів із території населених пунктів району стало основним питанням нещодавньої наради з очільниками територіальних громад Конотопщини.
У засіданні, під головуванням очільника району Миколи Горбенка, взяли участь директор підприємства зі збору вторсировини ТОВ “Еколайн-рециплінг” Олександр Трофименко та його заступник Олександр Прядка.
Начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Людмила Зерниченко повідомила, що до останнього часу в районі залишилось не врегульоване належним чином питання з утилізації твердих побутових відходів. Замість того, щоб за збирання і сортування сміття жителі отримували “живі” гроші, а саме сміття направляли на переробку, як це робиться у всіх цивілізованих країнах, у нас цей процес поки що не налагоджений: тверді побутові відходи мешканці висипають у лісах, лісосмугах.
Сміття після переробки здатне перетворитися на корисні речі. Заводів з переробки відходів в Україні, можливо, не в достатній кількості, але все ж таки є. Але, щоб вивозити деякі відходи на ці заводи, потрібно лише одне – сортувати сміття.
Микола Горбенко вкотре наголосив, що з 1 січня цього року набула чинності ст. 82.8. Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає, що захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів тягне за собою накладання штрафу на громадян. Разом з тим лише в кількох населених пунктах району – у селах Попівка, Вирівка, Привокзальне  укладені угоди з підприємством ТОВ “Флора” з подвірного збирання побутових відходів для подальшого їх захоронення. По іншим населеним пунктам проблема вивезення сміття залишається відкритою.
Представники ТОВ “Еколайн-рециплінг” розповіли селищному та сільським головам про основні засади діяльності свого підприємства.
«Організація приймання, сортування і вивезення твердих побутових відходів у районі ще на початковій стадії обговорення, – зазначив Олександр Прядко. – Ми готові розглянути різні варіанти для подальшої співпраці. Підприємство буде купувати відсортоване сміття. У залежності від швидкості накопичення маси твердих побутових відходів необхідно створити графік виїзду нашого вантажного транспорту. Цей графік може бути досить гнучкий і регулюватись за допомогою мобільного зв’язку. Отже, питання полягає в організації роботи пунктів збору вторсировини на селі та розробці оптимальних маршрутів руху машин підприємства».
Учасники наради, підсумовуючи результати засідання, відзначили, що для організації збирання, сортування, оплати і вивезення твердопобутового сміття потрібно враховувати економічно вигідну складову. Лише таким чином, можливо, випробувавши різні варіанти, вдасться налагодити цей механізм на постійній основі.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: