У Конотопському районі діє програма соцзахисту сімей, де виховуються онкохворі діти

 Поділитися

Поділитися в

Про цю та іншу програми соціального захисту, що діють у Конотопському районі розповіла начальник управління Ірина ЗАЇКА. Фінансування програм здійснюється за рахунок коштів районного бюджету.

Так, у поточному році на реалізацію заходів «Програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки» передбачені кошти в сумі 73,6 тис.грн. Відповідно до даної програми особи з інвалідністю: по зору І-ІІ групи, з захворюванням хребта та спинного мозку І-ІІ групи; сім’ям, у яких: дитину з інвалідністю виховує один з батьків, обидва батьки особи з інвалідністю І групи виховують неповнолітніх дітей, надаються додаткові пільги з оплати житлово-комунальних послуг зі знижкою 50%.

Станом на 01.10.2018 року такими пільгами скористалось 3 осіб, відшкодовано коштів за фактично надані послуги на суму 3,3 тис.грн. Проводилась і виплата щомісячної компенсації за користування мережею Інтернет особам з інвалідністю І-ІІ групи з захворюванням хребта та спинного мозку сім’ям, у яких виховуються діти з інвалідністю з 12 до 18 років, відшкодовано 3 особам на суму 1,3 тис. грн.

Районною програмою соціального захисту сімей, де виховуються онкохворі діти, передбачено надання пільг на житлово-комунальні послуги зі знижкою 50% і виплату компенсації готівкою на тверде паливо та скраплений газ. На ці цілі передбачено 7,6 тис.грн. Такими пільгами з початку року скористалася 1 сім’я, відшкодовано – 1,5 тис.грн.

Відповідно до «Районної програми встановлення та виплати у 2018 році щомісячної стипендії особам, яким виповнилось 100 і більше років, особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, яким виповнилось 90 і більше років» передбачено 22,6 тис.грн., виплачено стипендію 13 особам на суму 12,8 тис.грн.

На фінансування районної програми соціального захисту окремих категорій населення виділено 150,0 тис.грн. Дана програма передбачає виплати: ) матеріальної допомоги малозабезпеченим та вразливим категоріям громадян, які опинилися в скрутному становищі. За січень-вересень допомогу отримали 87 осіб, на суму 99,0 тис.грн.; б) разової матеріальної допомоги. До 32-ї річниці трагедії на ЧАЕС 9 особам з інвалідністю, внаслідок Чорнобильської катастрофи,проведена у квітні виплата в розмірі 500 грн. кожному.

Відповідно до районної програми призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, відшкодування впродовж січня-вересня отримали 49 осіб на суму 70,5 тис. грн.

З метою недопущення припинення надання пільг з оплати послуг зв’язку, що передбачені чинним законодавством, але з 2016 року припинено їх фінансування з державного бюджету, було затверджено «Районну програмунадання пільг на послуги зв’язку окремим категоріям громадян Конотопського району в 2018 році», якою передбачено кошти у розмірі 17,0 тис.грн. З початку поточного року пільгами скористалося 48 осіб, відшкодовано підприємству- надавачу послуг 9,4 тис.грн.

Також, у районі забезпечено реалізацію прав окремих категорій громадян на пільговий проїзд автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування у приміському сполученні.

Заходами Програми передбачено проведення відшкодування перевізникам в частині, яка не здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, за пільговиків, які мешкають на території тих місцевих рад Конотопського району, що фактично виділили на ці цілі кошти до районного бюджету. Обсяг фінансових ресурсів, затверджених для реалізації даної програми – 1119,3 тис.грн., з початку року вже нараховано та компенсовано 661,2 тис.грн..

«Нашим Управлінням забезпечується ефективна реалізація всіх районних програм соціального захисту населення Конотопського району, адже соціальна сфера займає одне із найважливіших місць в роботі райдержадміністрації та її структурних підрозділів», – підсумувала Ірина ЗАЇКА.

Джерело: Конотопська РДА

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: