У Конотопі встановлять загальнобудинкові лічильники на воду та тепло

Суспільство | 16:00, 5.08.2017
 Поділитися

Поділитися в

28 липня 2017 року ухвалено Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».
Цей Закон запроваджує в Україні обов’язковий облік тепла і води, тим самим споживач сплачуватиме виключно за використані ресурси, облік дозволить контролювати енергоспоживання, стимулюватиме до ощадливого використання тепла і води, що у свою чергу, впливатиме на зменшення рахунків за комунальні платежі.

Про це повідомляє управління економіки міськради.

Нормами Закону визначено порядок оснащення будівель вузлами розподільчого обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, перелік обов’язкової інформації для формування рахунків за комунальні послуги, загальний порядок доступу до вузлів обліку, відповідальність за невиконання вимог закону.

Даний закон зобов’язує обладнати всі будівлі, приєднані до теплових та водопровідних мереж, будинковими приладами обліку гарячої та холодної води.

Встановити такі лічильники буде зобов’язаний оператор зовнішніх мереж (теплопостачальне підприємство або водоканал) для нежитлових приміщень – до 1 жовтня 2017 року, для житлових – до 1 жовтня 2018 року.

Також закон забороняє приєднувати до мереж нові будівлі, які не обладнані приладами обліку.

Прийняття закону сприятиме зниженню на ¾ обсягів необлікованих втрат води у внутрішньобудинкових системах та зменшенню споживання теплової енергії протягом 1 – 3 років в середньому на 15 – 20%, що відповідно впливатиме на зниження споживання газу та скорочення викидів парникових газів.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: