У Конотопі стічні води забруднюють довкілля

 Поділитися

Поділитися в

За результатами проведених Державною екологічною інспекцією у Сумській області заходів державного нагляду (контролю) та аналізу якості зворотних вод, які відводяться в поверхневі водні об’єкти, протягом 2017 року спостерігається тенденція до стійкого збільшення скидання забруднюючих речовин в поверхневі водні об’єкти з перевищенням допустимих нормативів майже всіма підприємствами житлово-комунального господарства, що призводить до забруднення поверхневих водних об’єктів та погіршення їх екологічного стану.

Про це повідомляє Держекоінспекція Сумщини.

Очисні споруди працюють недостатньо ефективно і не забезпечують належне очищення стічних вод внаслідок чого забруднені стоки скидаються в ріки, що в свою чергу призводить до їх забруднення.

Найбільш загрозлива ситуація склалась на даний час в м. Конотоп, м. Дружба, м. Середина Буда та смт. Ямпіль, де взагалі відсутня біологічна очистка стічних вод.

Решта наявних очисних споруд населених пунктів області працюють, проте недостатньо-ефективно та не забезпечують нормативну очистку зворотних вод.

Основних причин незадовільної роботи очисних споруд, за словами екологів, є декілька: – технології очистки стічних вод морально застаріли, оскільки переважна більшість комплексів побудовані в 70-х роках минулого сторіччя і з того часу не модернізувались; – обладнання очисних споруд застаріле та зношене і не забезпечує належної очистки стоків, оскільки роботи з їх капітального ремонту або реконструкції не проводяться; – відсутність належної уваги та фінансування з боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на вирішення даних проблем.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: