У Конотопі презентували книжку про солдатів 41-го + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

«Cолдати сорок першого. Вересень 1941 року на Конотопщині. Люди. Події. Приховані факти». Таку назву має книга краєзнавця, нашого земляка з села Вирівка, Василя РУБАНА, презентація якої відбулась в приміщенні Конотопської РДА.

Є символічним, що дана подія відбулась саме напередодні Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Видання присвячене пам’яті батька автора, Володимира РУБАНА, котрий став солдатом у перші дні війни і зустрів світлий день Перемоги під Ригою, та всім солдатам сорок першого.

Це видання унікальне тим, що довгі десятки років автор вивчав документи, збирав свідчення очевидців аби відтворити маловідомі сторінки історії України часів Другої світової війни, особливо дії 40-ї армії в боях на Конотопщині у вересні 1941 року. Працюючи над книжкою, автор намагався відтворити панораму дій того часу, на конкретних фактах показати як переплелись в той час трагедія і самовідданість, героїзм і мужність.

У результаті плідної праці вийшла книжка накладом 190 примірників, що вміщує 727 сторінок із фотографіями і біографіями солдатів, які боронили Конотопщину на початку війни.

Привітати автора з виходом книжки прийшли краєзнавці, історики, учні, вчителі, бібліотекарі району та міста. Своїм виданням Василь РУБАН вніс нову хвилю в краєзнавство Конотопщини та історію України.

Джерело: Конотопська РДА

comments powered by HyperComments