У Конотопі планують реалізувати пілотний проект по впровадженню системи відеонагляду “Мережа безпеки”

Суспільство | 16:28, 15.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

У Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області побувала делегація поліцейських з Сумщини та представників депутатського корпусу міста Конотоп, де плекають надію збудувати загальноміську систему відеоспостереження, подібну до чернігівського ноу-хау «Мережа безпеки».

Про це повідомляє Сектор комунікації поліції Чернігівської області.

Розгорнуту презентацію можливостей загальнообласної системи відеоспостереження «Мережа безпеки» провів для гостей начальник УОАЗОР ГУНП в Чернігівській області полковник поліції Анатолій Будьонний.

Він розповів, зокрема, що задум у керівництва області створення системи виник ще у 2015 році, а послідовні практичні кроки вживалися з 2016-го. Тоді ж, понад два роки тому, вступили в дію перші окремі її сегменти — Чернігівський, Прилуцький та Ніжинський комплекси відеонагляду. Певний час пішов на узгодження протоколів програмного забезпечення місцевих сегментів.

Паралельно йшло створення подібних міні-комплексів у решті райцентрів, а подекуди — і в об’єднаних територіальних громадах, створення яких тоді ще було на початковій стадії.

Зрештою, від початку літа 2017 року система «Мережа безпеки» функціонує як цілісний інформаційно-аналітичний комплекс загальнообласного рівня.

Анатолій Будьонний навів низку прикладів розкриття тяжких і особливо тяжких злочинів з використанням можливостей системи відеонагляду. Він жартома додав: оперативники обласної поліції вже настільки звикли приймати допомогу «Мережі безпеки», що у разі виходу з ладу якогось елемента — дуже невдоволені й помітно нервують. На щастя, система працює надійно і практично не дає збоїв.

Саме функціонал «Мережі безпеки», її побудова та застереження при доборі окремих компонентів найбільше зацікавили гостей з Сумщини.

Чималу увагу вони приділили з’ясуванню технічних подробиць, адже місто Конотоп має стати пілотним регіоном на теренах області, де будуватимуть подібну систему. Там вже подолали стадію обговорення доцільності проекту, і наблизилися до наступної — розробки проектно-кошторисної документації.

Тож не дивно, що по досвід поліцейські і депутати поїхали саме туди, де система відеонагляду зарекомендувала себе як ефективний інструмент у підтриманні правопорядку, ще й створена у загальнообласному масштабі першою в Україні — тобто на Чернігівщину.

Керівник поліцейської частини делегації гостей — начальник УОАЗОР ГУНП в Сумській області полковник поліції Іван Безмен — подякував господарям за змістовну розповідь та яскраве наочне підкріплення і запевнив, що побачене переконало у можливості створити передумови для безпечного життя усіх громад, охоплених «Мережею безпеки».

Запровадження системи відеонагляду стане таким же маркером правоохоронної реформи, як і нещодавній запуск в дію на Сумщині «кол-центру 102», — додав Іван Безмен. (До речі, подібний кол-центр функціонує на Чернігівщині вже третій рік і незаперечно довів свою ефективність).

Підсумовуючи подію, Анатолій Будьонний повідомив, що сумські колеги та представники місцевого самоврядування — не перші, хто звертається за порадою до ГУНП в Чернігівській області.

Фахівці з Чернігова консультували у нинішньому році поліцейських Закарпаття, Тернопільської області та Рівненщини.

У перспективі, хоч наразі й досить далекій — створення у кожній області України комплексів, подібних чернігівській «Мережі безпеки», та програмне об’єднання їх у всеукраїнську систему.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: