У Конотопі переглянули підходи до боротьби з «однорукими бандитами»

Суспільство | 16:38, 23.07.2016
 Поділитися

Поділитися в

Про це під час брифінгу 22 липня повідомили керівник місцевої прокуратури Сергій Сигида та очільник відділу поліції Олексій Нештенко.

IMG_0050

Наразі в місті під маркою державної лотереї або ж інтернет-клубів діють 6 закладів. Два з них відкрилися в цьому році. На деякі з них уже кілька разів відкривалися кримінальні провадження, вилучалося обладнання клубів і відправлялося на експертизу. Але в жодному разі поки що не вдалося довести, що  вилучені автомати мають ознаки грального бізнесу. Проте за свідченням громади, у Конотопі таки грають у цих клубах, залишаючи там або виграючи значні суми коштів.

Громадський активіст Спартак Сергієнко на своїй сторінці у ФБ декілька днів тому написав: «Вчора вночі на власні очі побачив, як на залізничному вокзалі у м.Конотоп працює ще один такий незаконний заклад. А працює він за 50 метрів від відділку поліції який знаходиться на залізничному вокзалі. Зайшов заглянув – … новий гральний притон».

У прокуратурі та поліції хоч і розводять руками, проте їх не опускають. За словами Сергія Сигиди, на сьогоднішній день самостійність слідчих органів дуже звужена – все залежить  від рішень суду. І прокуратура, і поліція можуть проводити досудові слідчі та оперативні дії  лише в рамках кримінально-процесуального законодавства. А тому при підозрі на ознаки грального бізнесу в тому чи іншому закладі вищезазначені органи повинні звернутися до суду і лише в разі, коли той надасть їм дозвіл на вилучення обладнання для проведення експертизи, робити це. Декілька разів слідчі судді вже відмовляли їм у цьому.

Нещодавно прокурор та очільник поліції міста прийняли рішення про те, щоб змінити й експертні установи, які, не зважаючи на наявність фото з ознаками гри та свідчень громади, давали висновок про те, що в обладнанні закладів немає ознак ігрового бізнесу. Останнім разом вилучену техніку відправили не до Сум чи Харкова на експертизу, а до столиці, сподіваючись на об’єктивну оцінку фахівців.

Варто зазначити, що вилучення техніки для власників таких закладів не становить проблеми. Вони й після цього не зачиняють своїх дверей, тут же встановлюючи нове обладнання. Та й санкції у разі доведення причетності до грального бізнесу їх теж не лякають. Адже штрафи, найменший серед яких коливається в межах від 7 до 27,5 млн грн, це не закриття закладу. А тому власники їх сплачують і продовжують працювати.

«Робота по боротьбі з гральним бізнесом є системною і проводиться по всій області, а не лише в Конотопі, – наголосив Сергій Сигида. – І рано чи пізно ми це явище поборемо. Але потрібен час, бо всі ми розуміємо, що там крутяться великі кошти. І діям слідчих органів чиниться величезний супротив».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: