У Конотопі обговорювали питання захисту медичних прав пацієнтів та стандарти якості надання медичних послуг

Суспільство | 12:11, 10.08.2017
 Поділитися

Поділитися в

9 серпня на базі Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відбувся правопросвітницький захід у формі круглого стілу-обговорення на тему: «Захист прав пацієнтів та стандарти якості надання медичних послуг».

Співорганізатори заходу – Конотопський місцевий центр та громадська організація «Філософія здоров’я» – запросили до обговорення зацікавлених представників від громадськості, державних структур, органів місцевого самоврядування, депутатів Конотопської міської ради, представників преси, бажаючих мешканців міста та району.

Основною метою круглого столу було обговорення питань захисту прав пацієнтів на отримання якісних медичних послуг; бачення реформування медичної галузі Конотопщини згідно сучасних стандартів якості та впровадження концепції громадського здоров’я.

Виконуюча обов’язки директора місцевого центру Валентина Волік привітала присутніх та надала інформацію про роботу центру.

Зокрема, вона зупинилася більш детально на питанні по зверненнях громадян із медичних питань, зазначивши при цьому, що із загальної кількості звернень за 1 півріччя – 43% звернень було із медичних питань.

Оксана Добрянська, волонтер громадської організації “Філософія здоров’я” розповіла присутнім про проблеми доступності лікарських засобів для забезпечення більш високої якості життя невиліковних хворих та поділилася враженнями від участі у загальнонаціональному заході на тему “Збір даних щодо паліативної допомоги в Україні та за кордоном: аналіз документів”.

Директор міжнародного благодійного фонду “Крила Надії”, який є партнером центру, Валерія Рошкован поділилася досвідом роботи фонду із особами хворими на орфанні хвороби та розповіла про організацію паліативної допомоги у країнах Європи та Америки.

Голова громадської організації інвалідів-візочників “КОІВ “Велес” Євген Величко надав інформацію про доступність до медичних та інших закладів у місті Конотоп та звернув увагу присутніх на необхідності проведення відповідної роботи органами місцевої влади.

Особливу увагу привернув виступ Галини Лапутіної – клієнтки центру, донька якої отримала інвалідність із-за халатності лікарів Сумського обласного перинатального центру. Вона розповіла про проблеми лікування та проведення обстежень в умовах міста Конотоп, запропонувала присутнім об’єднатися заради вирішення проблем осіб з інвалідністю та їх дітей.

В ході обговорення присутні дійшли думки, що необхідно проводити роботу з формування іншого рівня мислення по відношенню до свого здоров’я, а до цього необхідно активно залучати засоби масової інформації; незалежно від партійної приналежності, поглядів та вподобань слід об’єднатися та виробити стратегію розвитку охорони здоров’я в місті Конотоп, враховуючи успішний досвід реформування медицини як в Україні, так і за кордоном.

Депутати Конотопської міської ради – Тарас Омельченко, Сергій Завогородній, Сергій Євсейчик та Анатолій Гричановський висловили думку щодо необхідності розробки та прийняття комплексної програми розвитку громадського здоров’я на Конотопщині, включивши у виконавці усі зацікавлені сторони, в тому числі і місцевий центр та підтримали ідею щодо створення госпітальної ради на базі Конотопської центральної районної лікарні.

Підводячи підсумки заходу, голова громадської організації «Філософія здоров’я» Оксана Козіна зазначила, що представники організації можуть взяти на себе роль посередників та стати майданчиком для консолідації всіх зацікавлених сторін у вирішенні питань запровадження концепції громадського здоров’я на Конотопщині та бути партнером Конотопського місцевого центру у вирішенні питань захисту медичних прав мешканців міста та району.

Усі присутні отримали інформаційні матеріали про діяльність центру з контактами центру та адресами бюро.

Довідково:

Адреса центру: 41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43
Телефон (05447) 6-23-47

Електронна пошта центру: [email protected]

Юрисдикція Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

м. Конотоп та Конотопський район,
м. Буринь та Буринський район,
м. Ромни та Роменський район,
Липово – Долинський та Недригайлівський райони Сумської області.

Телефон єдиної системи безоплатної правової допомоги 0800 213 103

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: