У Конотопі чорнобильців чекають до 15 жовтня, аби визначитись з санаторно-курортним лікуванням на наступний рік

Суспільство | 12:00, 20.08.2017
 Поділитися

Поділитися в

1 січня 2017 року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 №854 “Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, якою затверджено порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі – Порядок).

Про це повідомляє управління соціального захисту населення міської ради.

Даний Порядок передбачає новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, з 2017 року.

Зокрема, укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждала особа має право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку.

Безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок шляхом надання грошової допомоги забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

-громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
-діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Безоплатне забезпечення путівками громадян, віднесених до категорії 1, та дітей з інвалідністю проводиться шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю мають право за бажанням здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

Перелік базових послуг, які мають надаватися зазначеним громадянам відповідно до медичних рекомендацій та входять до вартості путівки, затверджується Мінсоцполітики.

Окрім того, вищезазначеним Порядком передбачено, що за бажанням громадянина, віднесеного до категорії 1, одного із батьків дитини з інвалідністю у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку.

Дана норма закону набуває чинності з 1 січня 2018 року.

Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням у 2018 році або виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки постраждалим необхідно до 15 жовтня 2017 року надати заяву та документи, передбачені п.9 Порядку:

– довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;
– копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), копію паспорта.

З питань надання роз’яснень та подання заяв просимо звертатися до кімнати №10 управління соціального захисту населення Конотопської міської ради (м.Конотоп, пр.Миру, 6, телефон 2-63-53).

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: