У Конотопі бюджетні заклади утеплювали неправильно

Суспільство | 09:30, 8.09.2017
 Поділитися

Поділитися в

Завершився проект «Підтримка у базовому аудиті заходів з енергоефективності бюджетних закладів», під час реалізації якого експерт Служби німецької економіки з міжнародного співробітництва (Stiftung der Deutschen Wirtschaft fur internationale Zusammenarbeit GmbH – «Senior Experten Service ГмбХ» (SES)) професор д-р Франк Габріель, спільно з спеціалістами управління економіки міської ради, здійснили аналіз стану енергоефективності окремих будівель бюджетних закладів міста.

Про це повідомляє управління економіки міськради.

За час перебування експерт поділився власним досвідом у сфері енергоефективності та альтернативної енергетики; передав методологію та, на прикладах бюджетних закладів міста, показав як здійснюється базовий енергоаудит; научив фахівців управління роботі з програмним забезпеченням у сфері енергопланування; розповів про передові технічні рішення, що застосовуються Німеччиною у сфері енергоефективності; вказав на проблемні питання та помилки, які, нажаль, були допущені при здійсненні утеплення закладів.

Наприклад: при заміні вікон у наших бюджетних закладах майже не використовуються подовжуючи профілі, тому не залишаються зазори для утеплення відкосу.

Великою проблемою є відведення дощової води – системи жолобів виконані не вірно (за європейськими стандартами вода має відводитися мінімум на 10 м від фундаменту будівлі), у більшості закладів відсутні локальні водоприймачі, і це є головною причиною замокання фундаментів, просідання відмостки та, як наслідок, виникнення тріщин у стінах.

«Золоте правило» правильної реновації будівель – завжди починати утеплення з покрівлі, планувати відведення дощової води, далі потрібно здійснювати утеплення підвалу та відновлення відмостки, а вже потім – зовнішнє утеплення стін», – наголошував Франк Габріель.

У результаті огляду будівель закладів освіти, охорони здоров’я та культури розроблено практичні рекомендації та визначено першочергові заходи, що мають бути впроваджені найближчим часом.

Після узагальнення заходів, управління економіки спільно з відповідальними особами від розпорядників бюджетних коштів, сформують план їхнього фінансування.

Не зважаючи на досить насичений графік роботи, експерт мав змогу познайомитися з історією та культурою нашого міста, поспілкуватися з людьми.

Музейні експозиції, свята та наша українська кухня, стали приємними несподіванками для іноземного гостя.

«Конотоп – це затишне місто, в якому живуть доброзичливі люди, і є стільки мальовничих місць, які обов’язково мають відвідувати туристи», – поділився своїми враженнями Франк Габріель.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: