У грудні випала рекордна кількість опадів за останні 60 років

Погода | 17:30, 3.01.2018
 Поділитися

Поділитися в

Протягом грудня, як повідомляє Сумський гідрометцентр на Сумщині переважала нестійка, в більшості днів значно тепліша звичайної, з частими туманами погода обумовлена переміщенням теплих повітряних мас з південного – заходу.

Температурний режим в другій та третій декадах грудня перевищував норму на 5,5 – 7,5* і був більш характерний для кінця жовтня – початку листопада.

Середня місячна температура повітря становила 1 – 2,5* тепла, що на 5 – 6* вище за норму. Такий і більш високий температурний режим на Сумщині за післявоєнний період спостерігається на переважній території області втретє після 1960, 2006 років.

Максимальна температура повітря в другій декаді грудня підвищувалась до 10-11* тепла. Мінімальна температура повітря знижувалась до 3-8* морозу, поверхня ґрунту охолоджувалась до 6-14* морозу.

Опадів за місяць випало 120-130 мм, що складає дві – дві з половиною місячні норми. Це вперше за останні 60 років спостережень.

Нестійкий характер погоди протягом місяця спричиняв почергове встановлення і танення снігового покриву та промерзання і відтавання ґрунту. Сніговий покрив та промерзання ґрунту на полях на кінець грудня відсутні.

Вітер переважав помірний. Лише в другій декаді на південному-заході відмічалося посилення його до 15 м/с, в третій декаді на переважній території області посилення 15-24 м/с.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: