Три години роботи і жодного прийнятого рішення

Політика | 16:51, 30.03.2017
 Поділитися

Поділитися в

Такою видалася 24 сесія міської ради, яка відбулася сьогодні, 30 березня. Депутати і міський голова протягом трьох годин так і не зуміли налагодити діалог і працювати в одному напрямку.

Перші непорозуміння почалися вже на початку сесійного засідання – під час затвердження регламенту. Депутати вимагали спершу заслухати звіт правоохоронців з приводу розслідування справи щодо інциденту в міській раді з побиттям оператора Романа Долі. Міський голова хотів, аби сесія йшла за іншим сценарієм.

Варто відзначити, що на підтримку мера цього ранку до адмінбудівлі міської ради прийшло чимало людей. У деяких з них в руках були плакати, інші – схвально  висловлювалися на адресу мера з допомогою гучних голосів. Усе це – натовп, вигуки, скандування – перетворили сесійне засідання на звичайнісінький базар, де кожен ходив поміж рядами, кричав, що йому заманеться, тим самим не даючи нікому працювати.

Біля президії весь час штовхалися активісти, вимагаючи слова та пробираючись до трибуни. Відтак поліція вишикувалася шеренгою, закривши собою головуючого та секретаря міськради від зайвих неприємностей.

Двічі міський голова оголошував перерву, намагаючись таким чином дати депутатам можливість змінити своє рішення щодо регламенту, але жоден з них ані з місця не зрушив, ані свою позицію не змінив. Після цього Артем Семеніхін озвучив запропонований  ВО «Свобода» проект рішення про саморозпуск ради. Але й його конотопські обранці не підтримали.

Коментуючи «Голосу Конотопа» дане питання під час чергової перерви депутат та юрист Любов Дубовик зазначила, що це є порушенням закону. «Саморозпуск ради можливий у двох випадках, – зазначила піні Дубовик, – у разі, якщо депутати прийняли незаконне рішення і це визнано судом, і депутати відмовляються його змінити і довести до норм закону і, по-друге, якщо депутати  не ходять на засідання сесій. Але такої явки, яка є в цьому скликанні, ще не було, напевно, ніколи».

Зрештою, начальнику міської поліції Олексію Нештенку дали слово, аби він оголосив дані щодо розслідування у справі побиття оператора в міській раді, проте на даний час вони не є повними, оскільки ще не надійшли результати судмедекспертизи. Не прояснив ситуацію і сам постраждалий – Роман Доля, оскільки спочатку почав говорити не по суті, а далі, через страшенний галас, який зчинився в сесійній залі, так і не зміг розповісти того, що хотів донести до аудиторії.

Аби прийняти бодай якісь рішення під час сесії, міський голова Артем Семеніхін спробував поставити на голосування декілька земельних питань, але й тут депутати не стали голосувати, а відтак жодне рішення прийняти так і не вдалося. Сесію перенесли на 15 квітня.

Про те, чому сталося те, що сталося, «Голосу Конотопа» прокоментував депутат міськради Олександр Кирій.

«Сесія просто не відкрилася. Усе почалося з питання затвердження регламенту, а оскільки не вдалося досягти згоди, то далі все пішло не так, як потрібно. Зрив сесії не входив у плани депутатів, і це факт. Навпаки, ми хотіли провести її без жодних оголошень перерв, але мер не дозволив нам цього зробити. І що ми отримали? Зірвану сесію, галас, під час якого неможливо було працювати. Плюс повне ігнорування міським головою питань чи пропозицій з боку депутатського корпусу. Нам не зрозуміло, для чого були приведені до сесійної зали усі ці люди, більшість серед яких – кварткоми, люди, залежні від голови. Решта – взагалі приїжджі. Певно, що Артем Юрійович чекав на те, що ми оголосимо йому недовіру, але депутати цього не планували. І вийшло так, що він сам накрутив ситуацію, чого робити було не потрібно. Хотілось би, щоб за два тижні до нової сесії, ми всі і голова в першу чергу, проаналізували ситуацію і зробили правильні висновки. Адже, як показало сьогоднішнє засідання, криками та гаслами нічого не вирішується. Усіх нас обрали люди і ми повинні працювати для них, а не заради вирішення якихось особистих суперечок».

ВІДЕО https://www.youtube.com/watch?v=2AkhmJXp-dU&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=AG8dNoF5yuE&feature=youtu.be

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: