Тетяна Сизон: «Повне порозуміння між усіма гілками влади і підтримка містян – запорука позитивних змін у Конотопі»

Влада, Суспільство | 10:00, 20.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

Про основні напрямки прийнятого бюджету-2019, причини закриття газети «Конотопський край», нові призначення та звільнення цього року, а також про оцінку роботи житлово-комунальної галузі міста у програмі ТРО «Кон-Такт» «Доречний коментар» розповіла секретар Конотопської міської ради Тетяна Сизон.

– Тетяно Анатоліївно, перш за все, варто, мабуть, згадати трагічний випадок, який сколихнув усе місто, коли зсув льодяної брили забрав життя чоловіка і важко травмував жінку…

– Загинула людина і це непоправна втрата. Зараз відкрито кримінальне провадження по цій справі, вручено підозру майстру житлово-комунального підприємства міста. Скажемо й про те, що погодні умови цієї зими досить складні – два місяці йшов сніг, після чого почалася тривала відлига, що спричинило утворення великої кількості бурульок та льоду на покрівлях багатоповерхівок. Попередження про небезпеку падіння криги з дахів на будинках були розміщені, роботи з ліквідації бурульок проводились. Хоча зняти їх з усіх будинків неможливо, це теж потрібно розуміти. Ще один фактор, який теж має значення, – самовільні прибудови або утеплення балконів мешканцями верхніх поверхів. Як відомо, змінами до законодавства передбачена спільна відповідальність мешканців, а також власників бізнесу, розташованого на перших поверхах,за утримання будинків, власниками яких вони є. Говорити на цю тему можна багато, але все це буде недоречним, бо людини немає, її вже не повернути. В матеріальному плані виконавчим комітетом родині постраждалих була надана необхідна допомога. Це і забезпечення нейрохірургом для проведення операції загиблому, і витрати на лікування та поховання. Дехто безжально робить зараз на цьому самопіар чи розводить брехливі плітки, це жахливо, бо такими ситуаціями, я вважаю, маніпулювати гріх. Це втрата, це горе, людину не повернути.

– Як ви оцінюєте роботу комунальних служб, адже цьогорічна зима не дає їм права на перепочинок?

– Якою б не була зима, робота комунальних служб завжди оцінюється негативно. Бо як не сніг, то ожеледиця, як не ожеледиця, то відлига – це погодні умови, в яких ми живемо. Це перший фактор. Наступне: я бачу, що за досить тривалий час система ЖКГ міста була розбалансована і зруйнована. За чотири місяці нам вдалося трохи підняти з колін ЖЕКи. Техніка з прибирання снігу в місті працює і вдень, і вночі – можливо, не всюди встигають оперативно прибрати, але це та можливість, яка в нас є. Говорити про те, що нічого не робилося для того, щоб залучити додатково техніку, не можна. Офіційно зверталися до обласного Автодору, підприємців та сільгоспвиробників, але в них свої задачі і вони неохоче ідуть на співпрацю, бо не мають такої можливості. Єдине, в чому вдалося досягти домовленості, це те, що техніка Облавтодору по дорозі на розчищення доріг обласного та районного значення, опускатиме ковші і на міських дорогах. Звісно, велика відповідальність лежить на комунальних службах за прибирання доріг і тротуарів, але не потрібно забувати про свій обов’язок і приватним підприємцям, у яких не заключені договори з підприємствами, а також містянам, які живуть у приватному секторі – ніхто не відміняв відчистити дорогу від подвір’я до подвір’я.

– Не так давно з посади заступника міського голови звільнилася Інна Пащенко. Чи вплинуло це на роботу виконавчого комітету і чи є у вас кандидатура на заміщення вакантної посади?

– Інна Олексіївна пішла з власної волі. Я зараз не буду коментувати ті гучні заяви, які вона робить у ЗМІ та які озвучувала на сесії міської ради – це позиція Інни Олексіївни. Набагато простіше стати в опозицію і критикувати. Важче брати на себе відповідальність, виконувати зобов’язання і працювати. В нашій країні почалася президентська кампанія, Інна Олексіївна є керівником партії в нашому місті, є довіреною особою кандидата в Президенти, і це й було підставою для звільнення. Що змінилося? Стало важче працювати, кажу відверто, відчувається більше навантаження. Підбором кандидатури на посаду заступника поки що не займалися. Інна Олексіївна заходила на цю посаду за квотою, тому дане питання повинно обговорюватися усім депутатським корпусом, тільки після цього воно буде виноситися на сесію.

– Нещодавно у нас з’явився новий очільник поліції. Чи обговорювалися вже з ним напрямки взаємодії?

– З початку цього року на посаду призначений Семікоп Сергій Михайлович. З огляду на проведення у місті різних заходів, можу сказати, що поліція справлялася зі своєю роботою. Є порозуміння. Я бачу бажання людини працювати . Наразі спільно займаємось програмою «Безпечне місто», її вивчення почалося ще в листопаді. У січні Сергій Михайлович разом із депутатами виїздив до м. Київ, де вони разом знайомились з дією цієї програми, вивчали столичний досвід. Я думаю, коли ми підійдемо до розподілу вільних бюджетних залишків, то одним із напрямків, які підтримають депутати, буде саме програма «Безпечне місто».

– Ще одна тема, яка у всіх на вустах, це припинення діяльності газети «Конотопський край». Що стало причиною і чи був у газети шанс на життя?

– Згідно з Законом про роздержавлення, влада не має права фінансувати газету. Сьогодні в Україні все робиться для того, щоб засоби масової інформації були незалежними. Процедуру роздержавлення «Конотопського краю» потрібно було починати ще років з два тому і поступово рухатися у цьому напрямку. У разі роздержавлення колектив газети повинен був узяти на себе відповідальність за подальшу долю свого підприємства. Фінансовий результат газети за 2018 рік – мінус 220 000 грн, цей борг редакція не взялася погасити самостійно. Тому газета припинила свою діяльність. Але пам’ятаймо й про те, що якби вона залишилася, то була б уже приватною газетою і на фінансування органів місцевого самоврядування розраховувати не могла. Усі, хто має можливість та зацікавлений у продовженні бренду «Конотопський край», можуть відкрити нове видання під такою ж назвою.

Наприкінці грудня 2018 року був прийнятий бюджет -2019. До місцевого кошторису заклали видатки на фінансування важливих соціально-економічних програм, основою яких є бюджет розвитку. Розкажіть, які сфери життєдіяльності міста будуть профінансовані з нього?

– Бюджет-2019 передбачає планування та бачення розподілу коштів на момент його прийняття. Воно може змінюватися. Наприклад, відлига показала, що потекли дахи в школах. Тож бюджет розвитку дає нам можливість змінювати призначення капітальних видатків і закривати проблемні питання, які з’являються. На цей рік до бюджету розвитку нам вдалося залучити 32 млн грн. – завдяки економному підходу до формування загального фонду бюджету за рахунок премій та інших видатків, а також оптимізації структури виконавчого комітету тощо. У грудні ми приймали бюджет розвитку з сумою 32 млн, у січні ця цифра зросла до 38 млн.грн. Додаткові кошти в сумі 5 млн 500 тис – це державна субвенція, яка надійшла до нас уже після грудневої сесії, на якій ми прийняли бюджет 2019 року. Ці кошти спрямував на свій округ народний депутат України Ігор Молоток. Вони підуть на: оновлення рухомого складу трамвайного парку – планується закупити 6 трамваїв після капремонту. Тендер на придбання цих трамваїв уже оголошений. Запланована також реконструкція парку «Юність» і капітальний ремонт парку по вулиці Свободи. Закладені кошти на ремонт доріг, окремим рядком – капітальний ремонт лікарняних ліфтів. Також на заклади культури, зокрема, на музей. Вже розпочатий ремонт у міському палаці культури, де проходять культурні заходи для містян. Поки що ремонтуються санвузли та гримерні кімнати, незабаром депутати розглянуть питання реконструкції самої концертної зали та опалення в ній.
Оці півроку, коли в нашому місті прослідковується стабільність, дають можливість говорити про залучення державних коштів та інвестицій. Дуже важко було вмовити наших грантових партнерів, які свого часу надали кошти на капітальний ремонт гімназії, продовжувати фінансування і на 2019 рік. Як виявилось, люди за кордоном уважно слідкують за перебігом політичного життя в Конотопі і минулорічні події змушували інвесторів відмовлятися від співробітництва. Повне порозуміння між усіма гілками влади і підтримка містян – запорука позитивних змін у Конотопі. Адже всім нам хочеться, щоб кожному конотопцю – від найменшого до найстаршого було зручно, затишно і комфортно у місті, де всі ми народилися і яке дуже любимо.

За матеріалами телепрограми ТРО «Кон-Такт» «Доречний коментар».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: