Сумщина анулює братські стосунки з РФ

Суспільство | 17:53, 18.10.2016
 Поділитися

Поділитися в

Історично так склалося, що Сумська область довгі роки підтримувала братські відносини з Російською Федерацією. Чого тільки варта співпраця з прикордонної Курською областю в рамках утвореного в 2007 році Єврорегіону «Ярославна».

Інтенсивність партнерських зв’язків була така, що за п’ятирічку «Ярославна» стала найуспішнішим проектом серед аналогічних сусідських утворень Росії і України. Наприклад, в рамках «Ярославни» межу областями на офіційному рівні було укладено близько 14 партнерських договорів і угод. Курська область і Сумщина значно наростили взаємний товарообіг (до $ 60 млн.) І обмін культурними зв’язками, спільно домагалися від урядів своїх країн зниження адміністративних бар’єрів при перетині кордонів в обидві сторони. Йшов постійний обмін візитів на різних рівнях.

Крім того, діяло велике кількість договорів про побратимські зв’язки між містами і районами Сумської області c відповідними адміністративними одиницями Курської, Брянської та Бєлгородської областей РФ.

Але тепер все це залишилося в минулому. Після збройного вторгнення Росії до Криму і на територію Донецької та Луганської областей проект «Ярославна» було згорнуто.

Треба відзначити, що Сумська область до останнього сподівалася на відновлення партнерських відносин. Але наростаюча агресія РФ щодо України, загострення ситуації на окупованих територіях, призвели до того, що з вересня 2016 року органами місцевого самоврядування Сумської області розпочато процес офіційного визнання Росії країною-агресором і розриву договорів про побратимські зв’язки між відповідними районами та населеними пунктами.

На сьогоднішній день відповідні рішення прийняті десятьма (з 18) районними радами та дванадцятьма (з 20) міськими радами області. По інших порад питання винесено на обговорення чергових сесій, проведення яких заплановано на жовтень поточного року.

Джерело – Сумской новостной портал.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: