Створена робоча група, що вивчає діяльність регіонального ландшафтного парку “Сеймський”

 Поділитися

Поділитися в

Під час засідання цієї групи її учасники разом із активістами обговорювали ряд наболілих питань, які стосуються функціонування цього парку.

Про це повідомляє Сумська ОДА.

Основними проблемними питаннями, які вивчали учасники групи, стали юридичні аспекти функціонування КП «Сеймський», можливість надання у власність та у користування земельних ділянок в межах регіонального ландшафтного парку «Сеймський», полювання на його території, тощо.

«Сам парк був створений в 1995 році, а в 2001 році прийняли зміни до земельного кодексу, а у 2010 році – зміни до умов полювання, якими заборонили фактично мисливство на заповідних територіях, і це, власне, збурює громадськість, – зазначив у ході засідання заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА. – Крім того, є питання у жителів районів, територія яких знаходиться в межах парку «Сеймський».

Робоча група опрацювала усі ці питання і прийняла ряд важливих для парку рішень.

«Департамент екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації внесе на сесію обласної ради звернення до Верховної Ради України про скасування заборони полювання у господарській частині парку, – зазначив Микола Подопригора. – Оскільки громадськість позитивно сприймає ландшафтний парк, але є питання щодо функціонування саме комунального підприємства, ми починаємо громадські обговорення положення діяльності КП обласної ради «Регіональний ландшафтний парк «Сеймський».

Також, за словами заступника голови облдержадміністрації, на цьому тижні «круглі столи» з питань напрацювання нового положення КП «РЛП «Сеймський» пройдуть у тих районах, території яких входять у цей ландшафтний парк.

Долучиться робоча група і до врегулювання питань, які виникають у земельній сфері.

Прокоментував ситуацію навколо цього парку і перший заступник голови обласної ради Анатолій РІЧКАЛЬ:

«Справа в тому, що ставлення до землі сьогодні суттєво відрізняється від розуміння владою та людьми цього питання станом 1995 рік.. Сьогодні розвиваються громади і вони не розуміють, як вестимуть сільськогосподарську діяльність, адже, наприклад, більше 30% земель Путивльського та Конотопського районів підпадають під ландшафтний парк. Процес не простий, але всі ці питання треба обговорювати, вивчати, для того, щоб ми вирішили їх позитивно, як для громади, так і для держави».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: