Редактори комунальних газет з усієї України поїхали до Адміністрації Президента

Суспільство | 11:12, 4.03.2016
 Поділитися

Поділитися в

Метою поїздки до Києва стало обговорення проблем та труднощів, які долають колективи комунальних видань сьогодні. А також аналіз того, як втілюється в життя Закон України «Про реформування комунальних та державних друкованих ЗМІ».

Сумщину під час цієї поїздки представила головний редактор «Білопільщини” Наталія Калініченко – повідомляється на сайті http://sumypost.com.

Фактично всі присутні говорили про те, що з боку місцевих держадміністрацій має бути більш дієвий контроль за процесом реформування, інакше недотримання термінів, визначених Законом, може призвести до закриття редакцій і ліквідації видань. А ще – поспішні і непродумані дії депутатів деяких рад призводять до незаконного звільнення редакторів та ліквідації газет. Зокрема редактор газети «Білопільщина», голова Асоціації регіональних ЗМІ Сумщини Наталія Калініченко зазначила:

– Усі чиновники і депутати в один голос говорять про необхідність демократизації суспільства, пріоритетами в роботі визначають відкритість влади, свободу слова, а насправді часто займаються цензурою та безпідставно втручаються в редакційну політику. На жаль, такі факти маємо на Сумщині. У грудні сесія міської ради Глухова ліквідувала редакцію газети «Народна трибуна» і звільнила редактора саме за наміри колективу виконати вимоги закону про реформування комунальних ЗМІ. Протидія є й у інших районах. Депутати вважають газету своєю «власністю», а редактора – «підневільним працівником». Небажання таких рад працювати в нових умовах, відмовитись від адмінресурсу та тиску на газету, і разом з цим спроби забрати приміщення редакцій, звільнити редакторів нівелюють саму ідею реформування та ставлять під загрозу демократичний розвиток суспільства.

Не оминули в розмові і питання висвітлення діяльності органів влади, а якщо точніше – то фінансування цього висвітлення.

Як пояснив головний консультант Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України Олександр Бухтатий, за останні 10 років з Державного бюджету на висвітлення діяльності органів державної влади в комунальних газетах не було виділено жодної копійки. В той час як інші структури, в тому числі політичні та комерційні, дозволяють собі замовляти газетам іміджеві та рекламні матеріали. До речі, саме надходження від реклами становлять до третини грошових надходжень редакцій.

– Створення громадської організації, яка б об’єднувала редакторів комунальних ЗМІ, – один із способів вирішення наболілих питань. Утім, лише обміну досвідом не достатньо. Чекаємо, що все-таки буде ухвалена дієва державна програми підтримки видань, які виявили бажання реформуватись в першому етапі, – така думка у голови Всеукраїнського громадського об’єднання «Асоціація місцевої преси», головного редактора газети «Наше слово» (Чернігівська область) Олександра Назаренка.

Керівник Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента Андрій Жигулін пообіцяв, що всі факти порушення фіксуватимуться та вживатимуться відповідні заходи реагування, а контроль за виконанням закону та інших нормативних актів з боку виконавчої буде посилено.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: