Представники Конотопщини у складі делегації Сумщини працювали у полях

 Поділитися

Поділитися в

Представники відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Валентина Угнівенко та Дмитро Опрофат, а також керівники окремих сільськогосподарських підприємств району взяли активну участь у традиційному обласному семінарі-практикумі з проведення  контрольних обмолотів ранніх зернових колосових культур.

Пройшов семінар-практикум, котрий ще урочисто називають Днем поля, на дослідницьких ділянках демонстраційно-технологічного полігону Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України.

За розвитком аграрної галузі Сумщина є одним із кращих регіонів України, – прокоментував заступник голови облдержадміністрації Микола Подопригора. – Завдяки аграріям та науковцям, у тому числі Інституту сільського господарства Північного Сходу та Сумському національному аграрному університету, на Сумщині вирощують елітні сорти пшениці, які бажають у себе мати аграрії не лише нашої області, а й інших регіонів України.

Аграріїв із Днем поля привітали і голова облради Володимир Токар та директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець.

Володимир Токар у своєму виступі назвав райони, які в цьому році намолотили найбільше центнерів з 1 гектара:

Сумський район намолотив 62 центнери з гектара, Лебединський район 57 ц/га і Глухівський район.

Тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Петро Турчин зазначив, що сьогодні в області у структурі посівів зернові культури займають 55%. Наразі сільгоспвиробниками висівається більше 150 сортів озимих культур вітчизняного виробництва і 50 сортів селекції зарубіжного виробництва.

Сьогодні аграріям області важливо вибрати, які сорти більш перспективні для нашого регіону, тому що через деякий час буде закладатися зерно під майбутній урожай-2019 року, – говорив він. – Саме для цього ми і проводимо День поля.

У рамках семінару-практикуму аграрії разом із науковцями та представниками влади провели обмолот зерна та перевірили його на вологість та врожайність.

На заході був і академік ­– секретар відділення рослинництва Національної академії аграрних наук України Петро Кондратенко.

На сьогодні перед науковцями стоїть завдання зробити не кількісний показник продукції, а її якість. Саме тому підбираються сорти, технології вирощування, засоби захисту рослин, для того, щоб ця продукція була конкурентоздатною на ринку. І я вдячний сумським науковцям, що активно працюють у цьому напрямку.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: