Органічне виробництво – повага до себе та своєї землі

 Поділитися

Поділитися в

Дедалі популярнішою серед споживачів та виробників стає органічна продукція. Але і тут, як і у кожній справі, є певні нюанси, які треба роз’яснити і сільгоспвиробникам і покупцям. Першим, щоб продукція дійсно була органічною і відповідала всім нормам законодавства, другим, щоб знали свої права і купували дійсно сертифіковану органічну продукцію. Саме цьому був присвячений ІV аграрний форум «Органічне виробництво – повага до себе та своєї землі», який відбувся в Сумах за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації та підтримки Сумської торгово-промислової палати.

На агрофорумі зустрілися виробники, переробники, консультанти, які надають послуги у сфері органічного виробництва та торгівлі, державні установи та інші зацікавлені у розвитку органічного ринку. Загалом на захід завітали понад 50 осіб.

Увага учасників форуму була зосереджена на темі розвитку органічного виробництва, зокрема, йшлося про технології вирощування зернових та олійних культур.

Відкрив захід Петро Турчин, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації:

На сьогодні — органічне виробництво є вкрай актуальним питанням. Нині Сумська область є аграрним регіоном. На сьогодні в області налічується 378 сільськогосподарських підприємств, 652 фермерських господарства, 18 кооперативів та 129 тисяч особистих селянських господарств, що дає можливість виробляти достатню кількість сільськогосподарської продукції для продовольчого забезпечення населення нашого регіону.

Посадовець також висловився щодо фінансової підтримки з обласного бюджету. Він зазначив, що на Сумщині діє програма розвитку агропромислового комплексу і вже чотири роки поспіль в обласному бюджеті передбачається 150 тисяч гривень для відшкодування суб’єктам господарювання витрат у зв’язку із проведенням та підтвердженням відповідності виробництва органічної продукції та отриманням сертифікату відповідності у рослинництві, тваринництві та переробці сільськогосподарської продукції, незалежно від видів сільськогосподарської діяльності та видів продуктів переробки, але не більше 15 тисяч гривень на рік для одного суб’єкта господарювання. На Сумщині вже видані сертифікати на вирощування за органічними технологіями гречки, лохини, овочів, а також на бджільництво.

Наразі Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації розпочато роботу щодо розробки проекту комплексної Програми розвитку сільських територій Сумської області на період до 2027 року, у зв’язку з чим було запропоновано учасникам форуму взяти участь у розробці зазначеного проекту програми та порядку надання виробникам органічної продукції фінансової підтримки на безповоротній основі за рахунок коштів обласного бюджету.

Також, з гостями, у режимі скайп-конференції, поспілкувалася Олена Березовська, президент ГС «Органічна Україна». Вона детально розповіла про завдання Закону «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вступив у дію 2 серпня 2019 року. За словами Олени Березовської, закон має очистити ринок від псевдоорганіки. Фактично, держава посилить контроль над будь-якими маркуваннями з приставками біо-, еко-, словами «органічний», «екологічний» тощо. Тобто споживач отримає лише справжню органічну продукцію, а виробник зможе чесно її продати, маючи всі підстави продати її дорожче.

Представник компанії «Органік Синтез» Віталій Логов провів для аграріїв Сумщини тренінг «Органічні технології вирощування зернових та олійних культур». Після якого, учасник тренінгу Анатолій Радченко, розповів про своє виготовлення корисних та безпечних продуктів харчування:

«Мені стало цікаво, який хліб їли наші предки і я розпочав пошуки інформації. Понад 3 роки тому я знайшов рецепт цього хліба та почав експериментувати. До складу цього продукту входить вода, мука другого сорту, закваска та сіль. Хліб я печу щодня вже три з половиною роки».

Чоловік продає хліб сумчанам, працює у режимі автокрамниці. Одна буханка такого органічного хліба коштує 30 гривень. Як розповів виробник, справа розвивається успішно й він вже має постійних клієнтів.

На завершення, заступник начальника управління – начальник відділу безпечності харчових продуктів головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Віталій Крючков виступив із лекцією-дискусією щодо державного контролю у сфері органічного виробництва. Він детально розповів про нові правила сертифікації, перевірку сертифікованих виробників органічної продукції та про оновлені правила маркування харчових продуктів, які спрямовані на захист прав споживачів та виключення введення їх в оману через неправдиві написи на продуктах.

Зазначимо, Україна експортує органічну продукцію в країни Європи, зокрема у Нідерланди, Німеччину, Литву, Італію, Австрію, Францію, Великобританію, Польщу тощо. Сумщина ж має великий потенціал з виготовлення органічної продукції і наша область має усе, аби займати передові місця на ринку органічної продукції, як в Україні, так і за її межами.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: