Реклама
kontakt

Операція “децентралізація” – з ким і навіщо буде об’єднуватися Конотоп?

Суспільство | 10:30, 3.03.2017
 Поділитися

Поділитися в

На Конотопщині процес децентралізації нарешті від розмов перейшов до фази активних дій. Лобіювальники створення об’єднаних територіальних громад аносують виключно позитивні зміни після створення нових адміністративних одиниць. Як от збільшенння державного фінансування та покращення медичного обслуговування за рахунок госпітальних округів. Тим не менше, і конотопці, і мешканці району ставляться до майбутнього об’єднання без особливого ентузіазму, а подекуди навіть і вороже.

Як децентралізація впроваджується на Конотопщині та що дасть громаді зміна адміністративного статусу – кореспонденти Голосу Конотопа запитали у заступника міського голови Ігоря Степанченка.

За його словами, Конотоп зацікавлений у тому, аби згуртувати під своїм «крилом» якомога більше сільських громад із 25-кілометрової зони навкруг міста. Для цього є ціла низка причин. По-перше, розмір фінансування прямо пропорційно залежатиме від кількості мешканців ОТГ. По-друге, задля створення у Конотопі госпітального округу маємо перетнути бар’єр у 120 тис. населення.

Укрупнення громад взаємовигідне для міста і навколишніх сіл – зазначив  чиновник. Адже після об’єднання громада набуває статусу обласного значення і напряму фінансується з держбюджету, плюс збільшення надходжень від податків ФОПів (що залишаються громаді) і кошти на розвиток, що надасть держава.

Попри названі плюси, процес об’єднання може відбуватися не так швидко, як того хотілося б його ініціаторам.  Об’єднанню може завадити упереджене ставлення мешканців району, наляканих чутками про те, що за комуналку доведеться платити за міськими розцінками, збільшиться податок на землю, а то й взагалі цю землю у них відбере місто. У розмові із журналістами Ігор Степанченко ці чутки-лякалки спростував. За його словами, адмінреформа має на меті об’єднанання бюджетів, а у перспективі – поліпшення автосполучення та обслуговування у медичній та соціальній сферах.

Якщо оперувати конкретними адміністративними одиницями, які вже заявили про готовність створювати ОТГ з райцентром – то на наразі триває процес об’єднання Підлипненської сільської ради (сіл Підлипне, Комсомольська Комуна і Лобківка) та міста Конотоп в єдину громаду. Шаповалівська сільська рада також у майбутньому буде приєднана до міста – це вже передбачено Перспективним планом формування спроможних громад – зазначає Ігор Степанченко.

Загалом же на Конотопщині планується створити 4 ОТГ — Дубов’язівську, Бочечківську, Шевченківську та Вирівську, до якої увійдуть увійдуть Попівська, Присеймівська та Мельнянська сільради.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: