Інтернет-залежність

Без категорії | 17:45, 11.10.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

Інтернет-залежність ще іноді називають інтернет-аддикцией. Це поняття має на увазі сильне бажання підключитися до всесвітньої павутини, а також хворобливу нездатність вчасно відключитися від інтернету. Інтернет-залежність ще не отримала статусу психічного розладу, однак вона вже занесена в деякі списки класифікацій хвороб.
 
Термін "інтернет-залежність" був запропонований у 1995 році американським психіатром Айвеном Голдбергом, а вже в 1998 році були створені спеціальні консультативно-діагностичні та дослідницькі служби, що займаються даною проблемою. На території країн СНД інтернет-залежність почала розглядатися як феномен лише в 2000 році.
 
Що стосується походження проблеми такої залежності, то вона з'явилася внаслідок зростання популярності інтернету. Справа в тому, що всесвітня павутина є дуже потужним джерелом різних видів інформації, якою можна оволодіти анонімно. Також завдяки онлайн-спілкуванню кількість користувачів, які проводять багато часу за комп'ютером, неухильно зростає.
 
Деякі люди, яких також називають гиками, настільки захоплюються проведенням часу у віртуальному просторі, що здатні просидіти за комп'ютером близько 18 годин на день.
 
Крім того, різку відмову від виходу у всесвітню павутину часто викликає у таких людей сильне почуття тривоги і емоційне збудження. Варто відзначити, що багато психіатрів знаходять схожість інтернет-залежності з захопленням азартними іграми.
 
Усього розрізняють шість типів такої проблеми:
 
Нав'язливий веб-серфінг, який являє собою тривалі подорожі по всесвітній павутині і пошук різної інформації в інтернеті.
Ігрова залежність – захоплення онлайн-іграми.
Пристрасть до віртуальним знайомствам і спілкуванню – постійна участь в чатах і форумах.
Фінансова потреба – участь в інтернет-аукціонах, азартних іграх.
Пристрасть до перегляду фільмів через інтернет.
Кіберсексуальна залежність.
У Фінляндії молодим людям, які є інтернет-залежними, надається відстрочка від армії. У Китаї ще в 2008 році з'явилися спеціальні клініки, де використовується стройова підготовка і навіть електрошок. Потрібно відзначити, що деякі китайські методи лікування призводять до смерті пацієнтів.
 
Наостанок варто розповісти, як розпізнати, чи з'явилася у того чи іншої людини інтернет-залежність. Перш за все помічаються зміни в режимі сну, так як зазвичай кількість користувачів чатами зростає саме в нічний час, а спати такі люди відправляються, як правило, під ранок. Також помічаються значні зміни в характері. У кібер-залежних людей може різко змінюватися настрій і з'являтися нові особливості поведінки.
 
До іншим психологічним симптомів можна віднести брехня родичам і роботодавцям, проблеми з навчанням або роботою, нехтування друзями та родиною.
 
Що ж стосується фізичних симптомів, то інтернет-залежність виявляється у болі в спині, сухості в очах, нехтуванні особистою гігієною, нерегулярному харчуванні і частих головних болях, що доходять до мігреней.
 
Найбільшої шкоди інтернет приносить підліткам, які замість соціалізації в реальному світі пристосовуються до віртуального. Батькам у такому випадку варто обмежити перебування своїх дітей у всесвітній павутині.
 
Кращим способом позбутися такої залежності вважається захоплення чимось новим, наприклад, заняттями спортом, спілкуванням з живою природою, музикою або малюванням.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: