Не більше 50 км/год: від сьогодні конотопські водії мають обмежувати швидкість, їдучи населеними пунктами

Суспільство | 20:40, 1.01.2018
 Поділитися

Поділитися в

Від сьогодні водії мають їздити містами і селами зі швидкістю не більше 50 км/год.

Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2017 р. №883. Згідно з постановою «Про внесення змін до Правил дорожнього руху», в Україні зменшать максимально дозволену швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах із 60 км/год до 50 км/год.

Постанова набрала чинності з 1 січня 2018 року – пише “Урядовий портал”.

Зазначається, що ця швидкість не лише встановлена в Європі і США, а й рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

«Просте порівняння: при швидкості 60 км/год – зупинковий шлях становить 55 метрів, а імовірність летального результату при зіткненні із пішоходом – 82%. Натомість при швидкості 50 км/год – зупинковий шлях складе 40 метрів, а імовірність летальних наслідків знизиться до 20%», – заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

До слова, у липні Міністерство інфраструктури України погодило без змін проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 12.4 Правил дорожнього руху». Проектом передбачається, що швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах буде зменшена з 60 до 50 км/год. При цьому в нічний час – з 23:00 до 6:00 – дозволена швидкість не більш ніж 60 км/год.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: