На Сумщині здорожчали м’ясо, молоко, яйця, подешевшали – фрукти, риба та крупи

Суспільство | 17:27, 16.10.2016
 Поділитися

Поділитися в

На споживчому ринку області у вересні 2016 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,5%.

Серед продуктів харчування на 4,8%–0,3% подорожчали м’ясо птиці, свиней, сало, молоко, масло вершкове, рис, яйця, цукор.

Водночас, на 7,7% подешевшали продукти переробки зернових (з них крупи гречані – на 11,6%), на 4,8%–1,3% стали коштувати менше фрукти, овочі, свіжа, охолоджена та заморожена риба. Ціни на безалкогольні напої зросли на 0,5%.

Алкогольні напої та тютюнові вироби в цілому подорожчали на 3,3%, у т.ч. тютюнові вироби – на 4,7%, алкогольні напої – на 1,1%.

У той же час збільшилися ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію та інші види палива на 2,7% – за рахунок подорожчання електроенергії на 27,8%. Крім цього, на 5,8% та 4,9% відповідно зросли тарифи на водопостачання та каналізацію, а тарифи на гарячу воду зменшилися на 0,6%.

На 10,8% стали дорожчими одяг і взуття, зокрема одяг – на 11,6%, взуття – на 9,5%.

У сфері освіти спостерігалось коливання цін, а саме: плата за утримання дітей у дошкільних закладах зменшилася на 7,3%, а вартість навчання у середніх та вищих навчальних закладах збільшилася на 5,1% та 4,8% відповідно.

Вартість медичних послуг зросла на 0,8%, фармацевтична продукція подорожчала на 0,6%.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання  житла зросли в ціні на 0,4%, з них побутова техніка подорожчала на 0,9%, меблі та предмети обстановки – на 0,3%, домашній текстиль – на 0,2%.

Ціни (тарифи) на транспорт в цілому залишилися на рівні цін попереднього місяця. Разом з тим на 4,8% став коштувати менше проїзд в залізничному пасажирському транспорті, на 3,9% подешевшали автомобілі, а паливо та мастила подорожчали на 0,6%.

У сфері відпочинку і культури ціни збільшилися на 1,0%. Зокрема аудіотехніка, фотоапаратура та обладнання для обробки інформації подорожчали на 2,4%, а вартість туристичних послуг знизилася на 0,9%. Про це повідомляє Головне управління статистики в Сумській області.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: